Obserwuj w Google News

Boczek i Paździoch wygenerowani cyfrowo w odcinku "Świata według Kiepskich". Widzowie oburzeni

2 min. czytania
20.03.2023 18:53
Zareaguj Reakcja

Specjalny odcinek "Świata według Kiepskich" oburzył widzów. Wszystko za sprawą pośmiertnego przywrócenia do serialu dwóch bohaterów: Paździocha i Boczka, w których wcielali się Ryszard Kotys i Dariusz Gnatowski.

Świat według Kiepskich
fot. Natalia Dobryszycka/East News

Specjalny odcinek "Świata według Kiepskich" zadziwił widzów. Postanowiono za pomocą technologii ukazać dwóch aktorów, którzy odeszli w ostatnich latach: Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego. Efekt nie zadowolił widzów.

Zobacz także:  Gwiazda "M jak miłość" w kontrowersyjnej stylizacji. Internauci są w szoku

"Świat według Kiepskich". Boczek i Paździoch wygenerowani cyfrowo w specjalnym odcinku

"Świat według Kiepskich" był emitowany przez ponad dwie dekady, jednak widzowie musieli się pożegnać z produkcją. Jakiś czas temu podjęto decyzję o zakończeniu prac nad serialem, mimo to wyemitowano specjalny odcinek. I to dzięki technologii deepfake, z udziałem Boczka i Paździocha. 

Redakcja poleca

Akcja specjalnego odcinka "Świata według Kiepskich" rozgrywa się w momencie epidemii. Halina prosi Ferdka, by ten nie wychodził z mieszkania, co skłania go do wielu przemyśleń dotyczących życia po śmierci. Zjawia się nagle Archanioł Gabriel i sąsiedzi - Boczek (Gnatowski zmarł w 2020 roku) i Paździoch (Kotys odszedł w 2021 roku). Wizerunek aktorów został wygenerowany cyfrowo. Warto wspomnieć, że wszystko odbyło się za zgodą ich rodzin.

Fani "Świata według Kiepskich" są jednak przerażeni taką ingerencją. W komentarzach można przeczytać, że w ten sposób serial mógłby być kręcony w nieskończoność, niezależnie od tego, kto by pozostał z obsady.

"Świat według Kiepskich": jak długo był emitowany serial?

"Świat według Kiepskich" zadebiutował w 1999 roku i powstawał do 2022 roku. Specjalny odcinek serialu można znaleźć tylko w Polsat Box Go.

Zobacz także: Twórcy "The Crown" przypomną głośny skandal z udziałem księcia Harry'ego. O tym będzie głośno

RadioZET.pl/Materiały prasowe

Yellowjackets
5 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe Canal +