Obserwuj w Google News

Polska psycholożka zaskarża Netflixa. Nie podoba jej się kategoria wiekowa „Wednesday“

2 min. czytania
20.12.2022 12:05
Zareaguj Reakcja

„Wednesday“ święci triumfy na całym świecie. Serial Tima Burtona pobił rekord miliarda wyświetleń, a produkcja zbiera pozytywne opinie od widzów. Nie wszystkim jednak podoba się oznaczenie wiekowe serialu. Polska psycholożka zaskarża Netflixa za działanie na szkodę nieletnich.

Wednesday - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Wednesday” Tima Burtona to ogromny hit platformy Netflix. Historia młodości najmłodszej córki Rodziny Addamsów zaskarbiła sobie przychylność widzów i krytyków, którzy chwalą w szczególności aktorstwo oraz posępny klimat serialu. Produkcja bije rekordy popularności. Teraz jednak może znaleźć swoje miejsce na sali sądowej. Polska psycholożka zaskarżyła właśnie polski oddział Netflixa za złe oznaczenie kategorii wiekowej serialu. Zdaniem Karoliny Piotrkowskiej, prowadzącej znanego i lubianego bloga Mama Seksuolog, produkcja nie nadaje się dla dzieci w wieku 12 lat.

Redakcja poleca

Mama Seksuolog kontra „Wednesday”

Karolina Piotrkowska za pośrednictwem swojego konta na Facebooku podzieliła się niepokojącą informacją. Kobieta krytykuje oznaczenie wiekowe serialu „Wednesday”, nie zgadzając się, że powinien być dostępny dla młodzieży w wieku 12 lat.

– Młodzież w wieku 12-16 lat jest w procesie kształtowania się osobowości, doświadcza silnych emocji, nie zawsze ma wypracowane odpowiednie mechanizmy samokontroli. Potrzebuje nadal jasnych komunikatów dotyczących moralności oraz sposobów tworzenia relacji. Tymczasem w serialu "Wednesday" mamy sceny tortur, wypowiadania się o przemocy jako o dopuszczalnej formie rozwiązywania trudności, manipulacje, niejasne stosunki z nauczycielami i dyrektorką – czytamy we wpisie na Facebooku.

Psycholożka załączyła także screen skargi, która wpłynęła właśnie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za złe oznaczenie kategorii wiekowej serialu.

Jaki będzie odzew polskich organów? Czas pokaże.

Czytaj także:  „365 dni: Ten Dzień“ okrzyknięto najgorszą produkcją 2022 roku. Amerykanie "uhonorowali" polski film

RadioZET.pl/Facebook

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.