Obserwuj w Google News

"Wednesday" to dopiero początek? Netflix chce stworzyć uniwersum "Rodziny Addamsów"

2 min. czytania
19.12.2022 16:27
Zareaguj Reakcja

Netflix stanie się nowym domem dla "Rodziny Addamsów"? Według najnowszych informacji serial "Wednesday" to jedynie początek spin-offów serii.

Wednesday - Jenna Ortega - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

Ogromny sukces serialu "Wednesday" sprawił, że szefowie Netflix nie tylko myślą o kontynuacji, ale również całym serialowym uniwersum opartym na spin-offach "Rodziny Addamsów".

"Wednesday": Netflix stworzyć uniwersum "Rodziny Addamsów"

Ostatnie kilka lat należy do filmowych i telewizyjnych uniwersów. Największe powodzenie w tej materii odniosły produkcje Marvela, które stały się organicznym, wielowątkowym światem, charakteryzującym się ogromnym zróżnicowaniem gatunkowym. Nic dziwnego, że podobny efekt chcą powtórzyć inni twórcy. Na razie, nikt nie doścignął MCU.

Redakcja poleca

Tytuły Marvel Studios zmieniły jednak oblicze Hollywood na tyle, że producenci postanowili iść zupełnie nowym tropem. Jak podaje Vulture, główny scenarzysta serialu "Wednesday" - Peter Friedlander, zasugerował w ostatnim wywiadzie, że być może na jednym serialu z serii "Rodzina Addamsów" się nie skończy. Niezwykła popularność serialu Netflixa sprawiła, że twórcy poważnie myślą o osobnych tytułach, w których widzowie śledziliby losy innych członków niekonwencjonalnej rodziny straszydeł.

Friedlander został zapytany wprost, czy w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych spin-offów "Rodziny Addamsów" od platformy Netflix.

Chciałbym zdradzić więcej. 

Scenarzysta dodał jednak, że jest optymistycznie nastawiony do przyszłości Addamsów na Netflix. Enigmatyczna odpowiedź może być interpretowana dwojako, ale warto pamiętać, że serwis streamingowy zapowiedział już kilka spin-offów swoich najpopularniejszych produkcji, między innymi "Stranger Things". Biorąc pod uwagę bogactwo barwnych postaci związanych z "Rodziną Addamsów", brak eksploracji solowych przygód przynajmniej części z nich, byłoby strzałem w kolano ze strony Netflix.

Redakcja poleca

"Wednesday": o czym jest nowy serial Netflix?

"Wednesday" to produkcja ukazująca tytułową bohaterkę jako uczennicę w Nevermore Academy. Serial składa się z ośmiu odcinków. Pierwsze cztery reżyserował Tim Burton. Wednesday próbuje opanować swoje zdolności parapsychiczne, powstrzymać istotę terroryzującą miasteczko Jerycho i rozwiązać tajemnicę sprzed 25 lat. W obsadzie znaleźli się Jenna Ortega, Emma Myers, Christina Ricci, Catherine Zeta-Jones, Luis Guzmán, Gwendoline Christie, Isaac Ordonez i George Burcea. Na razie nie potwierdzono, że "Wednesday" doczeka się 2. sezonu, chociaż to zapewne kwestia czasu.

RadioZET.pl/Vulture