Obserwuj w Google News

"Wednesday": czy hit Netflix doczeka się 2 sezonu?

2 min. czytania
30.11.2022 12:56
Zareaguj Reakcja

Serial "Wednesday" z Jenną Ortegą w roli głównej to nowy hit platformy Netflix. Fani na całym świecie zastanawiają się, czy spin-off "Rodziny Addamsów" doczeka się kontynuacji.

Wednesday - Jenna Ortega - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

23 listopada 2022 roku na Netflix zadebiutował serial Tima Burtona pod tytułem " Wednesday". Produkcja okazała się kolejnym hitem platformy. Jak nietrudno się domyślić, fani zastanawiają się, czy w przyszłości mogą liczyć na więcej perypetii mrocznej spadkobierczyni rodu Addamsów.

"Wednesday" sezon 2: czy powstaną nowe odcinki serialu Netflix?

Rodzina Addasów od wielu dekad bawi kolejne pokolenia fanów. Najnowszą odsłoną przygód upiornej familii jest serial "Wednesday" z Jenną Ortegą w roli głównej. Spin-off stał się na tyle popularny, że w sieci padają pytania o kontynuację.

Redakcja poleca

Jak podaje Variety, showrunnerzey Alfred Gough i Miles Millar potwierdzili, że są potencjalnie przygotowani na co najmniej 3 lub 4 kolejne sezony "Wednesday". Ciąg dalszy przygód córki Morticii i Gomeza nie został jeszcze ogłoszony oficjalnie przez przedstawicieli Netflix, ale biorąc pod uwagę popularność tytułu, zielone światło na stworzenie kontynuacji jest zapewne kwestią czasu.

W rozmowie z Variety Millar potwierdził, że struktura 1. sezonu była stworzona w taki sposób, by z łatwością pociągnąć 2. sezon "Wednesday".

- My zawsze patrzymy w przyszłość, a kiedy siadamy, aby stworzyć serial, zazwyczaj mamy w głowie kilka sezonów. Więc zawsze przedstawiasz potencjalne historie postaci na co najmniej trzy lub cztery sezony. To może jednak ewoluować i zmieniać się.

Twórcy są więc zwarci i gotowi na ewentualną kontynuację. W poprzedniej rozmowie Gough wyznał, w jakim kierunku chcieliby pociągnąć 2. sezon "Wednesday". Shworunner głównie chce się zagłębić w rozwój tytułowej bohaterki i jej rodzącą się przyjaźń z wilkołaczycą Enid Sinclair, graną przez Emmę Myers.

- Ten serial tak naprawdę opowiada o dziewczynie, która widzi świat w czerni i bieli i dowiaduje się, że istnieją odcienie szarości. [...] Tak naprawdę ona uczy się radzić sobie ze wzlotami i upadkami przyjaźni.

Według Millara postać Wednesday Addams została jedynie lekko muśnięta przez twórców. W przyszłości chcieliby oni pogłębić również relacje z innymi postaciami, między innymi rodzicami dziewczyny. Kiedy zobaczymy ciąg dalszy przygód Wednesday? Na razie fani muszą uzbroić się w cierpliwość. 

Redakcja poleca

"Wednesday": o czym jest nowy serial Netflix?

"Wednesday" to produkcja ukazująca tytułową bohaterkę jako uczennicę w Nevermore Academy. Serial składa się z ośmiu odcinków. Pierwsze cztery reżyserował Tim Burton. Wednesday próbuje opanować swoje zdolności parapsychiczne, powstrzymać istotę terroryzującą miasteczko Jerycho i rozwiązać tajemnicę sprzed 25 lat. Oprócz Ortegi i Myers w obsadzie znaleźli się Christina Ricci, Catherine Zeta-Jones, Luis Guzmán, Gwendoline Christie, Isaac Ordonez i George Burcea.

RadioZET.pl/Variety