Obserwuj w Google News

Netflix tworzy własne uniwersum filmów i seriali dla dzieci. O czym opowiedzą?

Sergiusz Kurczuk
4 min. czytania
16.03.2022 08:08
Zareaguj Reakcja

Netflix zapowiedział szereg adaptacji kultowych pozycji napisanych przez Dr. Seussa - jednego z najbardziej znanych twórców literatury dziecięcej w krajach anglosaskich. Mają tworzyć powiązane ze sobą uniwersum.

Netflix - materiały poglądowe
fot. Anna Golaszewska/East News

Netflix zamówił pięć nowych produkcji skierowanych do dzieci. Zostaną oparte na twórczości słynnego Dr. Seussa i stworzą powiązany ze sobą filmowo-serialowy świat. Kiedy premiera pierwszej z nich?

Netflix: seriale i filmy na podstawie książek Dr. Seussa

O tym, że Netflix to jedna z najpopularniejszych platform wśród dzieci powinien przekonać fakt, że w bazie serwisu dostępne są takie tytuły, jak "CoComelon", "Minionki", czy "Mitchellowie kontra maszyny". Niebawem najmłodsi będą mogli oglądać seriale i filmy łączące się w świat inspirowany twórczością jednego z najpopularniejszych twórców literatury dziecięcej.

Redakcja poleca

Jak podaje Deadline, Netflix poszerza swoją ofertę skierowaną do najmłodszych widzów. Zamówiono pięć nowych animowanych tytułów autorstwa Dr. Suessa, które zostaną przeniesione na mały ekran: "One Fish, Two Fish, Red Fish, Blue Fish", "The Sneetches", "Horton słyszy Ktosia", "Wacky Wednesday" oraz "Thidwick The Big-Hearted Moose". Powyższe produkcje powstaną w ramach współpracy Netflix z Dr. Seuss Enterprises, która dotychczas zaowocowała serialem "Kto zje zielone jajka sadzone?" z 2019 roku.

Showrunnerem powstających tytułów została Dustin Ferrer odpowiedzialna za pracę przy takich tytułach, jak "Esme i Roy", czy "Shimmer i Shine".  Powstające uniwersum inspirowane książkami Dr. Suessa skomentowano w oficjalnym oświadczeniu platformy.

Wprowadzając koncepcje podstaw nauki, powołaliśmy do życia nowy cykl programów, które będą zgłębiać tematy różnorodności i szacunku dla innych, a wszystko to opowiedziane zostanie w zabawnych i wciągających historiach, które zawierają niecodzienny humor, charakterystyczne walory wizualne i wierszowany styl Dr. Seussa.

Heather Tilert - dyrektorka treści widzów przedszkolnych, również skomentowała nadchodzące przedsięwzięcie.

Netflix to zaufany dom dla postaci, które uwielbiają dzieci, a całe pokolenia kochają postacie wymyślone przez Dr. Seussa. Te ukochane historie od wielu lat stanowią kluczową część rodzinnych bibliotek i jestem bardzo dumna, że wprowadzamy je do naszego katalogu programów Netflix w świeży i nowoczesny sposób, który przemawia do dzisiejszej publiczności.

Oto szczegóły nadchodzących produkcji Netflix inspirowanych twórczością Dr. Suessa:

"One Fish, Two Fish, Red Fish, Blue Fish"

Ten serial opowiada o przygodach dwóch sympatycznych ryb, które różnią się pod każdym względem. Czerwona i Niebieska konsekwentnie odnajdują się w komediowych sytuacjach, które pozwalają wprowadzić przedszkolnym widzom słownictwo związane z różnicami. Produkcja będzie składać się z krótkich, 7-minutowych odcinków pełnych piosenek.

"The Sneetches"

Od kiedy na plaże wypełniali Sneetchowie, Gwiezdne Brzuch i Księżycowe Brzuchy podążały własnymi drogami. Kiedy jednak para młodych Sneetchów nawiązuje przyjaźń, obie społeczności dowiadują się, że różnic nie trzeba unikać, tylko je celebrować. Produkcja będzie krótkometrażowym (45 minut) filmem animowanym.

"Wacky Wednesday"

W zupełnie normalnym mieście, gdy nadchodzi środa, wszystko nagle staje się szalone! Na szczęście mieszka w nim dziesięcioletni Wacky Expert, który wie, że humor inspiruje kreatywność i nigdy nie zawodzi w rozwiązywaniu każdego szalonego problemu za pomocą równie szalonego rozwiązania. Serial animowany będzie składał się z krótkich 11-minutowych odcinków.

"Horton słyszy Ktosia"

Ten serial opowiada o młodym Hortonie, który wraz z dwoma najlepszymi przyjaciółmi odkrywa dżunglę Nool. Wyrusza na śmiałe przygody, pomaga ich społeczności i uczy się, jak bronić tego, co jest sprawiedliwe. Animacja będzie składać się z krótkich 11-minutowych odcinków.

"Thidwick The Big-Hearted Moose"

Kiedy zrzędliwy przywódca łosi zdecyduje, że chce być najszczęśliwszym łosiem w stadzie, wzywa uroczego Thidwicka, aby mu pomógł osiągnąć cel. Niecodzienny duet wyrusza w komiczną przygodę, a Thidwick odkrywa, że kluczem do szczęścia jest bycie miłym dla innych. Produkcja będzie krótkometrażowym (45 minut) filmem animowanym.

Na razie nie zdradzono, kiedy powyższe filmy i seriale trafią na Netflix.

Redakcja poleca

Dr. Seuss: kim był niezwykły autor dziecięcy?

Dr. Seuss, a właściwie Theodor Seuss Geisel był amerykańskim twórcą książek dla dzieci nagrodzonym między innymi Nagrodą Pulitzera, Nagrodą Emmy i Peabody Award. Jego dzieła stały się kanonem literatury dziecięcej, szczególnie w krajach anglojęzycznych. Powołał do życia 44 książki dla dzieci z własnoręcznie wykonywanymi ilustracjami. Jego najsłynniejszym dziełem jest znany również na gruncie polskim "Kot Prot" (w oryginale "The Cat in the Hat"), który pomaga najmłodszym odbiorcom w nauce czytania.

Autor zadebiutował w roku 1937, wydając książkę "Sam to wszystko widziałem na ulicy Morwowej", której rangę porównuje się do "Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carolla. Do Polski jako pierwsza trafiła druga pozycja Dr. Seussa - "Słoń który wysiedział jajko". Ukazała się na rodzimym rynku w roku 1940 w przekładzie Stanisława Barańczaka. Łączny nakład książek Dr. Seussa to ponad 200 milionów egzemplarzy. Na naszym gruncie postacie stworzone przez pisarza najbardziej znane są jednak dzięki filmowym adaptacjom: "Jak Grinch ukradł święta", "Grinch: Świąt nie będzie", "Horton słyszy Ktosia", "Lorax" oraz "Grinch".

RadioZET.pl/Deadline

"Kajko i Kokosz": Krystyna Janda i Jerzy Stuhr w nowych odcinkach serialu Netflix [ZDJĘCIA]

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET