Obserwuj w Google News

„Wywiad z wampirem” dostanie 2. sezon. Znamy też datę polskiej premiery [WIDEO]

2 min. czytania
30.09.2022 11:57
Zareaguj Reakcja

„Wywiad z wampirem”, czyli serialowa ekranizacja słynnej powieści Anne Rice, doczeka się drugiego sezonu. Właśnie ogłoszono zamówienie nowych odcinków serialu AMC, zanim premierowe odcinki oficjalnie zadebiutowały w telewizji i na VOD. Poznaliśmy też polską datę premiery horroru w odcinkach.

Wywiad z wampirem - kadr z serialu
fot. materiały prasowe AMC Polska

Wywiad z wampirem” (org. „Interview with the Vampire”) to nowa adaptacja słynnej powieści Anne Rice. To historia najlepiej znana z filmu pod tym samym tytułem z udziałem Brada Pitta, Toma Cruise’a i Kristen Dunst. Nowa wersja opowie historię Lousia de Pointe du Luca, Lestata de Lioncourta i dziennikarza Daniela Molloya w formie siedmioodcinkowego serialu.

Louis opowiada historię swojego życia dziennikarzowi, skupiając się na zmaganiach, bolączkach i ograniczeniach, jakie czarnoskóry mężczyzna musiał znosić w Nowym Orleanie na początku XX wieku. Gdy na swojej drodze spotyka Lestata, szarmanckiego i uroczego wampira, który proponuje mu przemianę i zostanie kompanem podróży, Louis nie waha się długo. Mężczyzna nie wie jeszcze, że przemiana ma swoją okrutną cenę. Na domiar złego, pojawienie się nowej podopiecznej Lestata – młodej Claudii, sprawia, że obaj wkraczają na wieloletnią ścieżkę zemsty i odkupienia.

Redakcja poleca

„Wywiad z wampirem” – zwiastun serialu 

Pierwszy sezon reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Wywiad z wampirem” – twórcy i obsada

Pomysłodawcą i showrunnerem serialu jest Rolin Jones, najlepiej znany z takich seriali jak „Friday Night Lights” i „Perry Mason”. Scenariusz na bazie powieści Anne Rice powstał w głowie Alan Taylor, reżyser m.in. „ Gry o tron”, „Rodziny Soprano” czy „Made Men” odpowiedzialny jest za dwa premierowe odcinki. Za kolejne odpowiadają Levan Akin i Keith Powell.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Sam Reid (Lestat), Jacob Anderson (Louis), Chris Stack (Tom Anderson), Eric Bogosian (Daniel Molloy), Bailey Bass (Claudia), Kalyne Coleman (Grace de Point du Lac) czy Rachel Alana Handler (Peg Leg Doris).

Redakcja poleca

„Wywiad z wampirem“ już wznowiono na drugi sezon

Jak informują dziennikarze portalu Variety, serialowy „Wywiad z wampirem“ już został wznowiony na drugi sezon. Oznacza to, że historia Louisa i Lestata nie skończy się po siedmiu odcinkach, tylko będziemy mogli oglądać dalszą historię w kolejnych epizodach serialu. Biorąc pod uwagę, że na wampirzą serię Anne Rice  składa się aż trzynaście tomów, twórcy mają dużą bazę inspiracji dla kolejnych sezonów.

„Wywiad z wampirem“ – kiedy premiera?

Serial zadebiutuje na polskim kanale AMC już w piątek, 7 października o 22.00. Kolejne odcinki emitowane będą co tydzień.

Czytaj także:  „Apokawixa” – zwiastun polskiego horroru nagrodzonego w Gdyni. Kiedy premiera? [WIDEO]

RadioZET.pl/Variety/informacja prasowa AMC/YouTube

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET