Obserwuj w Google News

„Krakowskie potwory“: nowy serial Netflixa od twórczyń "1983" i „Watahy“ [ZDJĘCIA]

2 min. czytania
11.01.2022 13:23

„Krakowskie potwory“ to nowa polska propozycja platformy Netflix od ekipy odpowiedzialnej za sukces serialu HBO „Wataha”. Co już wiemy o produkcji znanej dotychczas jako „Axis Mundi”?

Krakowskie potwory - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Krakowskie potwory“ to nowy polski serial platformy streamingowej Netflix, wcześniej znany jako „ Axis Mundi“ (pol. „oś świata“). „Krakowskie potwory“ to dramat z elementami fantasy, przyglądający się losom pewnej studentki medycyny, która odkrywa tajne stowarzyszenie. Jej członkowie, pod przykrywką badań naukowych, tak naprawdę konfrontują się ze światem zjawisk nadprzyrodzonych. Dzięki znajomości z członkami elitarnej grupy Alex poznaje prawdziwe oblicze słowiańskiej mitologii i legend dawnego Krakowa, wchodząc do świata pełnego pradawnych potworów i bóstw. Co więcej – dziewczyna dowie się przerażającej prawdy o tym, co owe legendy i mity przemilczały.

Wedle informacji prasowych Netflix, „Krakowskie potwory” to także uniwersalna opowieść o dorastającej kobiecie, która musi określić swoją tożsamość i odnaleźć swoją własną, wewnętrzną życiową siłę.

Redakcja poleca

„Krakowskie potwory” – pierwsze zdjęcia

W sieci zadebiutowały właśnie pierwsze fotografie z serialu. Materiał przedstawiony w mediach społecznościowych Netflixa prezentuje się następująco:

„Krakowskie potwory” – twórcy i obsada

Reżyserkami serialu jest duet: Kasia Adamik i Olga Chajdas. Panie spotkały się wcześniej na planie serialu HBOWataha”, hicie Netflixa „ 1983” czy pierwszym polskim filmie oryginalnym platformy „Erotica 2022”. Autorkami scenariusza są ośmioodcinkowego serialu są natomiast Magdalena Lankosz, Anna Sieńska, Gaja Grzegorzewska. 

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Andrzej Chyra, Barbara Liberek, Stanisław Linowski czy Małgorzata Bela.

„Krakowskie potwory” – kiedy premiera?

Dokładna data premiery nie jest chwilowo znana, ale biorąc pod uwagę, że w nowym wpisie Netflixa pojawia się sformułowanie „już wiosną”, a z wcześniejszych informacji wiemy, że serial ma zadebiutować w pierwszym kwartale, istnieje duże prawdopodobieństwo, że „Krakowskie potwory” zobaczymy już w marcu.

Czytaj także:  „Euforia“: 2. sezon już dostępny na HBO i HBO GO. Zendaya ostrzega, że to serial tylko dla dorosłych

RadioZET.pl/informacja prasowa Netflix/Facebook

Najlepsze seriale 2021 roku – wybór redakcji RadioZET.pl [ZDJĘCIA]