Obserwuj w Google News

Netflix ogłasza 7 nowych seriali oryginalnych osadzonych w Polsce. W tym polski serial fantasy

4 min. czytania
23.03.2021 15:07
Zareaguj Reakcja

Netflix jeszcze mocniej stawia na treści lokalne. Właśnie ogłoszono siedem nowych seriali, których akcja rozgrywać się będzie w Polsce. Wśród nich serial fantasy „Axis Mundi”.

Rojst '97 - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

We wtorek 23 marca odbył się pierwszy polski Netflix Content Roadshow, impreza podczas której zaprezentowano plany dystrybucyjne platformy na najbliższy rok. Podczas wydarzenia zaprezentowano premierowe materiały, dotyczące aż siedmiu nowych seriali oryginalnych, rozgrywających się w Polsce. Co już o nich wiemy?

„Hiacynt” – nowy polski film Netflixa. O czym będzie i kiedy premiera?

Polskie seriale Netflixa – co nas czeka w najbliższych miesiącach? 

„Sexify“

Sefixy - kadr z serialu
fot. fot. materiały prasowe Netflix

„Sexify“ to ośmioodcinkowy serial komediowo-obyczajowy, opowiadający historię trzech przyjaciółek. Natalia jest studentką informatyki, która marzy o wygraniu prestiżowego konkursu  na najlepszy start-up. Dziewczyna wymyśla aplikację, która pomoże zaspokoić ciekawość i seksualne potrzeby swoich równieśników.

Problem w tym, że sama wie dużo o programowaniu, ale bardzo mało o seksie. Postanawia więc połączyć siły ze swoją najlepszą przyjaciółką i koleżanką z akademika. Aby wynaleźć algorytm na kobiecy orgazm, dziewczyny zaczynają odkrywać tajemniczy i zawiły świat seksu, przy okazji dowiadując się coraz więcej o sobie samych. Sexify to zabawna i prowokująca opowieść o życiu współczesnych młodych dziewczyn - dojrzewaniu, odkrywaniu kobiecej siły i seksualności.

W „Sexify”, poza głównymi bohaterkami, granymi przez Aleksandrę Skrabę, Marię Sobocinśką i Sandrę Drzymalską, zobaczymy również Małgorzatę Foremniak, Cezarego Pazurę, Zbigniewa Zamachowskiego, Bartosza Gelnera, Piotra Packa, Jana Wieteskę, Wojciecha Solarza, Sebastiana Stankiewicza i Ewę Szykulską.

Premiera serialu już wiosną.

„Rojst ‘97”

Drugi sezon popularnego serialu „Rojst” rozgrywać się będzie podczas tzw. „powodzi stulecia”, gdy tereny na południowym zachodzi Polski zostały zalane latem 1997 roku. Gdy pękł wał, a woda zalała znaczną część miasta oraz lasu na Grontach, wiele osób znalazło się bez dachu nad głową, w tragicznej sytuacji życiowej. Woda jednak odkryła też tajemnice przeszłości.

Powódź wymyła z lasu zakopane szczątki nastoletniego chłopca. Rozpoczyna się śledztwo, mające na celu sprawdzenie, kim był tajemniczy pochowany w lesie nastolatek.

W nowych odcinkach ponownie zobaczymy Andrzeja Seweryna i Dawida Ogrodnika, ale tym razem towarzyszyć im będą także Magdalena Różczka i Łukasz Simlat w rolach zawziętych detektywów, którzy próbują rozwikłać zagadkę przeszłości.

Reżyserem ponownie jest Jan Holobuek, a scenariusz powstał we współpracy z Filipem Bajonem. Premiera serialu – latem 2021.

Rojst 2. sezon - kiedy premiera nowych odcinków i o czym będzie kontynuacja serialu?

„Wielka woda”

„Powódź stulecia” jest też tematem innego filmu, sygnowanego nazwiskiem Jana Holoubka. Mowa o sześcioodcinkowym serialu „Wielka woda”. Zapowiadany jako dramat katastroficzny serial przyjrzy się losom Wrocławia i okolic z perspektywy trzech bohaterów, którzy zostają postawieni w ekstremalnej sytuacji.

Gdy fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, zapada decyzja - aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, należy poświęcić okoliczne wsie i pola. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności?

Zdjęcia do serialu rozpoczną się latem, a premiera serialu przewidziana jest na drugą połowę 2022 roku.

"Prime Time" już w kwietniu na Netflix. Platforma zaskoczyła kupując debiut Jakuba Piątka

"Otwórz oczy"

„Otwórz oczy” to mroczny serial, rozgrywający się w ośrodku do spraw leczenia amnezji wśród młodych pacjentów. Produkcja sygnowana nazwiskiem Anny Jakowskiej i Adriana Panka, skupi się na mrocznej tajemnicy i „prawdziwym powodzie”, dla którego pacjenci trzymani są akurat w ośrodku w samym środku lasu.

W ośrodku dziewczyna nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem. Kiedy jednak Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje, jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka, jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje

W obsadzie znaleźli się natomiast: Marcin CzarnikWojciech DolatowskiZuza Galewicz, Sara Celler-Jezierska, Klaudia KościstaMarta Nieradkiewicz oraz Michał Sikorski, a także debiutanci: Maria Wawreniuk i Ignacy Liss. Serial zadebiutuje już jesienią tego roku.

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" – Netflix ogłosił kontynuację popularnego slashera. Kiedy premiera?

„Axis Mundi”

„Axis Mundi” to polski serial fantasy, sygnowany nazwiskami Kasi Adamik i Olgi Chajdas, które współpracowały wcześniej m.in. przy odcinkach serialu „Wataha” czy projekcie "Erotica 2022".

Akcja serialu rozgrywa się w Krakowie, a główna bohaterka – studentka medycyny – poznaje tajemniczego profesora i jego elitarną, i oddaną grupę uczniów. Ku swojemu zdumieniu odkrywa, że pod przykrywką badań naukowych, grupa zajmuje się zupełnie czymś innym. Alex zostaje wplątana w intrygę, która konfrontuje ją ze światem słowiańskich wierzeń, pradawnych potworów i żądnych krwi bóstw. Axis Mundi to historia oparta na mitologii słowiańskiej i legendach dawnego Krakowa, a także na tym, co owe legendy i mity przemilczały. To także uniwersalna opowieść o dorastającej kobiecie, która musi określić swoją tożsamość i odnaleźć to, co jest jej wewnętrzną życiową siłą. Za produkcję odpowiada Telemark. Premiera serialu na Netflix w pierwszej połowie 2022 roku. 

Erotica 2022 - kto zagra i kiedy premiera polskiego filmu Netflixa? [OBSADA, DATA, ZWIASTUN]

„Królowa”

Królowa to czteroodcinkowa opowieść o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice. To historia Sylwestra - emerytowanego krawca i drag queen, który wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, gdy dostaje list od wnuczki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością. Miniserial w reżyserii Łukasza Kośmickiego i według scenariusza Arniego Asgeirssona zrealizuje Opus TV. Premiera w pierwszej połowie 2022. 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Zachowaj spokój”

Zachowaj spokój kolejny tytuł Netflix oparty na powieści Harlana Cobena. Wyreżyserują go Michał Gazda i  Bartosz Konopka. Akcja sześcioodcinkowego serialu rozgrywa na zamożnym warszawskim osiedlu, gdzie pozostająca w bliskich relacjach lokalna społeczność wiedzie spokojne życie. Wszystko zmienia się, gdy osiemnastoletni chłopiec znika bez śladu. Niebezpieczeństwo szybko eskaluje, a zaniepokojeni rodzice robią wszystko, by chronić swoje dzieci, które u progu dorosłości postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Zachowaj spokój to dynamiczny, pełen zwrotów akcji thriller, który choć nie jest kontynuacją "W głębi lasu", dostarczy odpowiedzi na niektóre pytania powstałe po obejrzeniu pierwszej ekranizacji Harlana Cobena. Za scenariusz odpowiadają i tym razem Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Produkcja  ATM Grupa. Premiera w drugiej połowie 2022 roku. 

Czytaj także:  Najlepsze polskie seriale na Netflix. Które produkcje warto obejrzeć? [LISTA TOP 5]