Zamknij

Rojst 2. sezon - kiedy premiera nowych odcinków i o czym będzie kontynuacja serialu?

20.10.2020 12:00

O czym będzie 2. sezon "Rojst" i kiedy nastąpi jego premiera na Netflix? Wielu fanów pierwszej części serialu w reżyserii Jana Holoubka zastanawia się, kiedy mogą liczyć na kontynuację serii i nowe odcinki. Sprawdzamy najnowsze informacje na ten temat.

Rojst 2. sezon - kiedy premiera nowych odcinków i o czym będzie kontynuacja serialu?
fot. mat. prasowe Netflix

Rojst 2. sezon - kiedy data premiera nowych odcinków i o czym będzie kontynuacja serialu? Sprawdzamy odpowiedzi na pytania, które nurtują internautów i fanów serialu "Rojst", czyli m.in. kiedy możemy spodziewać się oficjalnej premiery na Netflix?

O czym będzie 2. sezon serialu "Rojst"? [OBSADA, INFORMACJE]

W sieci pojawiły się już pierwsze potwierdzone informacje na temat tego, czy powstanie 2. sezon serialu "Rojst". Internauci od początku podejrzewali, że istnieje duża szansa na powstanie kontynuacji serii, choć "Rojst" wydawał się być zamkniętą całością. Jednak po ostatnim odcinku na forach pojawiało się nadal wiele pytań - co dalej z małżeństwem Witolda, czy uda mu się uciec i inne.

Wiemy już, że w obsadzie ponownie pojawią się m.in. Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. W nowych rolach pojawią się również Magdalena Różczka i Łukasz Simlat.

Reżyser, Jan Holoubek tak mówi o pracy nad drugim sezonem serialu "Rojst":

Możliwość powrotu do świata i bohaterów „Rojsta” jest dla mnie spełnieniem marzenia o kontynuacji wielkiej przygody, jaką był sezon pierwszy. Głównym, scalającym tematem drugiego sezonu,  jest odkupienie, zarówno w szerszym kontekście społecznym, jak również indywidualnym. Ono jest bowiem zasadniczą motywacją każdego z głównych bohaterów. Znani z pierwszego sezonu Piotr Zarzycki, Teresa Zarzycka oraz Witold Wanycz, ale też nowe postacie, jak Anna Jass i Adam Mika - każde na swój sposób próbują odkupić winę z przeszłości.

Pod koniec krótkiej zapowiedzi 2. sezonu "Rojst" pojawił się następujący opis:

Drugi sezon serialu "Rojst" rozpoczyna się podczas "powodzi stulecia", która nawiedziła południowy-zachód Polski latem 1997. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa miasto oraz las na Grontach. Odsłania przy tym tajemnicę, której mieszkańcy woleliby nie ujawniać.

"Rojst" 2. sezon - kiedy premiera na Netflix?

W komunikacie o tym, że powstanie 2. sezon serialu "Rojst", a nowe odcinki pojawią się na Netflixie, dowiadujemy się również o dacie premiery. Kontynuacja zostanie udostępniona w 2021 roku, jednak trudno jeszcze mówić o dokładnej dacie premiery. W tej chwili pozostaje nam jedynie czekać na oficjalne komunikaty.

Przypomnijmy - "Rojst" miał swoją premierę 19 sierpnia 2018 na platformie internetowej Showmax. W opisie serialu możemy przeczytać, że: Miasteczkiem wstrząsa podwójne morderstwo. Gazeta „Kurier wieczorny" przekazuje sprawę dwóm dziennikarzom, Witoldowi Wanyczowi oraz Piotrowi Zarzyckiemu. W tym samym czasie Wanycz dowiaduje się o tajemniczym samobójstwie dwójki nastolatków. Dziennikarz rozpoczyna śledztwo na własną rękę. W rolach głównych występują Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik.

Pierwszy sezon serialu obecnie dostępny jest na Netflix na całym świecie.

RadioZET.pl