,

Zofia Zborowska jest niewierząca. Wielkanoc będzie jednak świętować

30.03.2023 12:13

Zofia Zborowska należy do tego grona gwiazd, które publicznie przyznają, że odeszły z Kościoła. Celebrytka nie ukrywa jednak, że Wielkanoc planuje spędzić tradycyjnie z rodziną. Dlaczego decyduje się na podtrzymanie tego zwyczaju?

Zofia Zborowska deklaruje, że jest niewierząca. Wielkanoc będzie jednak świętować
fot. TRICOLORS/East News

Coraz więcej polskich gwiazd otwiera się na temat wiary. O swoim odejściu z Kościoła opowiadali już mediach m.in.: Dorota Szelągowska, Kuba Wojewódzki, Małgorzata Rozenek-Majdan, Lara Gessler czy Anna Mucha. Zofia Zborowska również nie ukrywa, że jej do świątyni również nie jest po drodze. W rozmowie z „Jastrząbpost” zdradziła, jak wyglądają święta jej ateistycznej części rodziny.

Zobacz też: Zofia Zborowska o drugim dziecku: "Nie wiem, czy się odważymy"

Zofia Zborowska odeszła z Kościoła

Zofia Zborowska jest jedną z popularniejszych polskich insta-celebrytek. Uwagę obserwatorów zyskuje dzięki swojemu poczuciu humoru i otwartości. Kobieta nie boi się poruszać często kontrowersyjnych tematów. Z łatwością przyznaje, że ani ona, ani jej mąż nie należą do grona wierzących.

Nie oznacz to, że małżonkowie nie obchodzą świąt. Okazuje się, że mają już plany na wielkanocne śniadanie. W rozmowie z reporterką Zborowska zaznaczyła jednak, że plany te nie obejmują wizyty w kościele.

- Spotykamy się na śniadania, ale jest to bardziej dla osób, które są wierzące i robimy to dla nich w formie poszanowania ich wiary i tradycji, natomiast my z mężem absolutnie nie jesteśmy osobami wierzącymi, osobami, które pójdą do kościoła i będą podchodzić do tych świąt w sposób szczególny – przyznała.

Celebrytka zaznaczyła, że wielkanocne śniadanie będzie dla niej takim samym, jak każde inne. Odbędzie się jedynie w większym gronie.

Zobacz też: Agata Rubik wymownie odpowiada na pytanie o przyjaźnie w show-biznesie

Zofia Zborowska dokonała apostazji?

Wiele osób odchodząc od wiary katolickiej decyduje się na dokonanie apostazji. Wśród gwiazd nie brakuje osób, które już to zrobiły. Zborowska na jednym z organizowanych na Instagramie „Q&A” zabrała głos w tej sprawie. Przyznała, że myśli o oficjalnym wypisaniu się ze wspólnoty.

- Nie dokonałam apostazji. Bardzo bym chciała to zrobić, ale chyba jestem za leniwa. Ale zrobię to. Zrobię apostazję – pisała w mediach społecznościowych.

loader
Gra o tron
10 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe HBO

Logo radiozet Dzieje się