Obserwuj w Google News

TVP znów kłamie? „Przypadkowy przechodzień” to aktor

2 min. czytania
07.07.2023 13:12
Zareaguj Reakcja

TVP znów okłamuje widzów? W materiale „Wiadomości” pojawił się mężczyzna, przypadkowy przechodzień, który po internetowym śledztwie okazał się aktorem, mającym doświadczenie na planach wielu popularnych seriali. Na pewno widzieliście go nie raz. Ustawka czy zwykły przypadek?

Przechodzień z TVP to aktor serialowy
fot. screen Twitter WitkowskaZaneta

TVP już nie raz zaliczała wpadki, skandale i afery. Najwidoczniej szykują się kolejne, ponieważ internauci zauważyli, że przypadkowy przechodzień jest dobrze znany z takich produkcji Telewizji Polskiej jak „Plebania”, „Sprawa dla reportera” i „Szansa na sukces”, filmu „Smoleńsk” czy serialu TVN „Na Wspólnej”. Na jednym z urywków wideo, które krążą w sieci, widać, jak aktor wyrywa pewnej kobiecie telefon z dłoni, stając się niejako prowokatorem.

Zobacz także:  Telewizja Polska złamała prawo? Masa skarg na „Wiadomości” i TVP Info

Przypadkowy przechodzień z TVP to aktor serialowy

Na Twitterze „Osiem Gwiazd” pojawił się post, który obnaża tożsamość przypadkowego przechodnia, który wziął udział w jednym z materiałów „Wiadomości” TVP. Ma nim być Krzysztof Rydzelewski. W sieci szybko można wyszukać, w jakich produkcjach występował.

Chociaż to aktor epizodyczny, to widzowie mogą kojarzyć go z licznych produkcji TVP, Polsatu czy TVN, w tym z „Kryminalnych”, „Trzech minut”, „Barw szczęścia”, „Hotelu 52”, „Plebanii”, „Na Wspólnej” i „Smoleńska”. Wziął też udział w reklamach Żywca, Tatry, Żabki czy Pepco. Oprócz tego komentatorzy na Twitterze uprzejmie donieśli, że Krzysztof występował też w „Mam talent!”, „Must Be The Music” czy „Magii nagości”. W tym ostatnim programie szukał partnera.

Przed internautami nic się nie ukryje, a furorę robią dwa fragmenty z „Wiadomości” z udziałem aktora. Niektórzy uważają, że Telewizja Polska specjalnie „wynajęła” mężczyznę. Na jednym z filmików „mężczyzna zażenowany pikietą” sam podchodzi do dziennikarza TVP. W tle widać transparenty „TVP łże”.

- Mamy tu i policję, która musi być opłacona na coś takiego – mówił „przechodzień”. Uwagę zwraca też to, że dziennikarz w materiale pyta jedną z protestujących, czy ktoś im płaci za protesty. Jednak to nie koniec.

Redakcja poleca

Na kolejnym z nagrań „przechodzień” posuwa się o krok dalej. Najpierw idzie spokojnie w tłumie, patrząc w oczy jednemu z protestujących. Potem zauważa kobietę, która trzyma telefon w dłoni i wyrywa go bez chwili zastanowienia. Wszystkiemu przyglądają się dziennikarz TVP oraz policja, która po chwili reaguje. W obronie staje też starszy pan.

- Prowokator TVP wyrwał jednej z uczestniczek protestu telefon. Telewizja tylko na to czekała. Odbyła się publiczna prowokacja za publiczne pieniądze. Zaatakowała nas prowokatorka, potem prowokator z TVP. […] Nietykalność osobista, proszę pana – grzmiała poszkodowana kobieta.

Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen