Obserwuj w Google News

Tłum gwiazd na marszu 4 czerwca - Rozenek, Kurdej-Szatan, Mołek i inni

3 min. czytania
04.06.2023 15:34
Zareaguj Reakcja

Polskie gwiazdy tłumnie stawiły się na marszu 4 czerwca. Aktorzy, dziennikarze i celebryci towarzyszą Polakom na ulicach Warszawy. Kto pojawił się na wydarzeniu?

tłum-gwiazd-na-marszu-4-czerwca-kurdej-szatan-maffashion-meller-i-inni
fot. Instagram (@kurdej-szatan, @hanna_sleszynska_official, @magda_molek), Facebook (Marcin Meller)

4 czerwca to dzień marszu organizowanego przez Donalda Tuska. Radio ZET relacjonuje na żywo to, co dzieje się na ulicach Warszawy. W wydarzeniu wzięli udział nie tylko politycy Platformy Obywatelskiej i przedstawiciele innych partii opozycyjnych, ale także gwiazdy. Aktorzy, dziennikarze i celebryci zamieszczają w sieci kolejne materiały z marszu 4 czerwca. Kto towarzyszy Polakom na ulicach stolicy?

Maria Winiarska utknęła w metrze. Tłumy Polaków jadą na marsz 4 czerwca

Relację z podróży na marsz 4 czerwca zamieściła na Instagramie między innymi Maria Winiarska. Aktorka wraz z mężem Wiktorem Zborowskim utknęli w metrze, które nie mogło zatrzymać się i wypuścić pasażerów przez tłum zgromadzony na stacji.

- Jedziemy z mężem na marsz. Od ostatniej stacji metra zostało nam jeszcze sześć. Jest potworny tłok w metrze, ale nigdy jeszcze mnie tłok tak nie cieszył. Niestety, metro na stacji Politechnika się nie zatrzymało, ponieważ nie ma miejsca, żeby wysiąść. Jest taki tłum, który chce wziąć udział w marszu. Jedziemy do centrum. Do zobaczenia - powiedziała.

Wersję gwiazdy potwierdziła Hanna Śleszyńska, która opublikowała zdjęcie zrobione na jednej ze stacji metra. Za uśmiechniętą aktorką zgromadziły się prawdziwe tłumy obrońców demokracji.

maria-winiarska-wiktor-zborowski-marsz-4-czerwca
fot. Instagram (@marysiawiniarska)
hanna-śleszyńska-marsz-4-czerwca
fot. Instagram (@hanna_sleszynska_official)

Kurdej-Szatan z apelem do fanów. Na marszu obecni Rozenek, Maffashion, Mołek i Meller

Na marsz 4 czerwca wybrała się także Barbara Kurdej-Szatan. Aktorka udostępniła w sieci nagranie, na którym widać masę flag i transparentów uczestników marszu. Zaapelowała też do fanów, by rejestrowali się na ochotników Obywatelskiej Kontroli Wyborów. - Możecie kontrolować, żeby wybory nie zostały sfałszowane. Tego się obawiamy - powiedziała.

Swoje relacje z marszu opublikowali także byli prowadzący „ Dzień Dobry TVN” - Magda Mołek i Marcin Meller. - Ostatni raz razem z Andrzejem Mellerem byliśmy na demonstracji w maju 1982, kiedy ja 14-letni zabrałem jego i bliźniaczkę Kaśkę (lat 6) na nielegalną manifestację Solidarności. Dzisiaj Endru przyjechał z Podlasia gdzie mieszka - napisał dziennikarz na Facebooku.

Obecni byli również Michał i Aleksandra Żebrowscy z dziećmi, Małgorzata Rozenek z rodziną oraz Maffashion. - Los i przyszłość, naszych dzieci/młodego pokolenia jest w naszych rękach. Właśnie ważą się decyzje o ich życiu. Nie odwracajmy wzroku, bo kiedy nas na tym świecie już braknie, oni zostaną więźniami własnego kraju - podkreślała jedna z fanek influencerki.

michał-żebrowski-aleksandra-żebrowska-marsz-4-czerwca
fot. Instagram (@olazebrowska)
Redakcja poleca

Piotr Kraśko i Magda Gessler zwrócili się do fanów. „Maszeruję z Wami ku wolności”

Na marszu 4 czerwca nie pojawił się Piotr Kraśko. Dziennikarz zapowiedział jednak, że będzie relacjonował wydarzenia ze stolicy. - Jaki piękny, wspaniały dzień. Jaki wspaniały był 4 czerwca 34 lata temu. Dzięki temu, co wtedy się wydarzyło, dziś możemy pracować w najlepszej, największej stacji informacyjnej w tej części świata i relacjonować ważne wydarzenia takie jak dziś się rozgrywają - powiedział na Instagramie prosto ze studia „Faktów” TVN.

Podobny materiał w sieci zamieściła także nieuczestnicząca w marszu Magda Gessler. - Kochani, całą duszą i sercem jestem z wami. Maszeruję z wami - powiedziała na nagraniu. - Ku wolności! Ku demokracji! Z miłości do Polski, z miłości do Ojczyzny. Dla przyszłych pokoleń, dla moich wnuków! Bądźmy dziś razem, wyjdźmy na ulicę z jedną myślą - ku zmianie - zwróciła się do fanów restauratorka.

Spodziewaliście się, że tyle polskich gwiazd poprze marsz 4 czerwca?

Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen