Obserwuj w Google News

Kuba Wojewódzki idzie na marsz 4 czerwca. W komentarzach burza. „Dno”

2 min. czytania
02.06.2023 15:49
Zareaguj Reakcja

Kuba Wojewódzki zabrał głos i wypowiedział się o marszu 4 czerwca organizowanym przez Donalda Tuska i Platformę Obywatelską. Dziennikarz TVN opublikował zdjęcie z Lechem Wałęsą i zachęcił do udziału w wydarzeniu. Nie wszystkim się to spodobało.

kuba-wojewódzki-idzie-na-marsz-4-czerwca-w-komentarzach-burza-dno
fot. Wojciech Strozyk/East News

Kuba Wojewódzki od lat prowadzi swój talk-show w TVN. Dziennikarz zazwyczaj zaprasza do programu osoby związane ze światem show-biznesu, gwiazdy filmu, telewizji i muzyki. Zdarza się też, że na charakterystycznych kanapach zasiadają także politycy. W programie gościł między innymi Paweł Kukiz, Bronisław Komorowski i Lech Wałęsa. Ostatni z nich niedawno pojawił się na Instagramie dziennikarza.

Kuba Wojewódzki zabrał głos w sprawie marszu 4 czerwca. Internauci grzmią w komentarzach

Zdjęcie z prezydentem Lechem Wałęsą Kuba Wojewódzki zamieścił nie bez powodu. „Król TVN” chciał w ten sposób zachęcić młodych ludzi do udziału w marszu 4 czerwca.

- Młodzi ludzie często z dumą w głosie mówią: „nie interesuje się polityką”. Tym samym z dumą w głosie mówicie: „nie interesuje mnie standard mego życia, moje zdrowie, moja wolność wygłaszania opinii, moja praca, moje prawa, moja przyszłość, moja ciąża, mój partner, mój dostęp do kultury, moja prywatność”. 4 czerwca. Wielki Marsz. Warszawa. Godzina 12:00. Płac na Rozdrożu - napisał dziennikarz.

Post Wojewódzkiego spotkał się z ogromnym odzewem. Niestety wiele osób nie podzielało zdania prowadzącego talk-show TVN. Dziennikarze Wirtualnej Polski wypunktowali najczęściej pojawiające się w komentarzach zarzuty.

Internautom nie podoba się, że PiS i PO skłóciły Polaków. Inni za brak zainteresowania polityką u młodych winią rodziców. Kolejni podkreślają, że nie mają na kogo głosować. - Nie mam na kogo głosować. A partia, która mogłaby coś zmienić, ma zbyt niskie poparcie. Wszystkie trzy ugrupowania, które są w czołówce, to dno - piszą.

Redakcja poleca

Nie zabrakło także wypowiedzi popierających Wojewódzkiego. - Ależ to mocne i w pełni oddające istotę sprawy. Wyrażę się wulgarnie, ale setnie mnie wk... jak ludzie mówią‚ że nie interesują się polityką. Bo jeśli nie jesteś przy stole, to jesteś w menu - przeżuty i zmielony w trybikach władzy - grzmiał jeden z obserwatorów dziennikarza.

Zamierzacie się wybrać na marsz 4 czerwca?

Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen