Obserwuj w Google News

Decyzja sądu ws. stalkerki Janowskich. Kobieta wnioskowała o opuszczenie aresztu

2 min. czytania
06.07.2023 22:58
Zareaguj Reakcja

Robert Janowski i jego żona Monika poznali decyzję ws. prześladującej ich od wielu lat stalkerki. W kwietniu para poinformowała, że kobietę udało się osadzić w areszcie. Stalkerka wnioskowała jednak o wypuszczenie na wolność z opcją nadzoru elektronicznego. Popularny tygodnik informuje, że zapadła decyzja w tej sprawie. 

Robert i Monika Janowscy walczą ze stalkerką
fot. VIPHOTO/East News

Juror z "Twoja twarzy brzmi znajomo" Robert Janowski i jego żona Monika przez blisko 12 lat walczyli ze stalkerką. Kobieta w swoich prześladowaniach posunęła się nawet do ataku fizycznego na żonę prezentera. Janowska publikowała jej zdjęcia i opowiadała o tym jak prześladowczyni wystaje pod ich domem z nożem w ręce. Policja przez wiele lat miała wykazywać się indolencją w prowadzonym dochodzeniu. W końcu w kwietniu 2023 roku udało się zatrzymać stalkerkę Janowskich

Redakcja poleca

Decyzja sądu ws. stalkerki Moniki i Roberta Janowskich

Kobietę osadzono w areszcie na trzy miesiące. - Póki co czujemy ulgę. Ale to jeszcze nieostateczne zakończenie sprawy. Czekamy, czy będzie odpowiadać jako osoba zdrowa, czy uznają ją za niepoczytalną. Od tego dużo zależy. Nasz spokój także - komentowała szczęśliwa z wyniku kwietniowej rozprawy Monika Janowska. 

Stalkerka wnioskowała o opuszczenie aresztu na czas trwania sprawy i poddaniu się nadzorowi elektronicznemu. Janowscy znowu poczuli się niepewnie. Decyzja zapadła przed paroma dniami. Sąd oddalił wniosek stalkerki. 

Kobieta wnioskowała o nadzór elektroniczny na czas trwania sprawy, ale na szczęście ten wniosek został przez sąd odrzucony. Dla nas to bardzo ważne, bo świadczy o zrozumieniu przez sąd naszych problemów i niebezpieczeństwa, jakie nam groziło z jej strony - cytuje Roberta Janowskiego "Życie na gorąco".

Prezenter wyjaśnił, że aktualnie prześladowczyni jest w trakcie diagnostyki psychiatrycznej. Od wyników badań będzie zależało, czy pozostanie w zakładzie karnym, czy też trafi na leczenie do specjalistycznej placówki. 

Zobacz także: Mąż Bogumiły Wander przekazał smutne wieści. Jest w dramatycznej sytuacji