Obserwuj w Google News

Mąż Bogumiły Wander przekazał smutne wieści. Jest w dramatycznej sytuacji

2 min. czytania
06.07.2023 15:46
Zareaguj Reakcja

Co pewien czas w mediach pojawiają się nowe wieści na temat stanu zdrowia Bogumiły Wander. Jej mąż, Krzysztof Baranowski, znów podzielił się wiadomościami na temat prezenterki. Okazuje się, że sytuacja związana z opieką nad słynną spikerką jest coraz trudniejsza.

Mąż Bogumiły Wander przekazał smutne wieści
fot. VIPHOTO/East News

Już od kilku lat wiadomo, że u Bogumiły Wander zdiagnozowano chorobę Alzheimera. Słynna spikerka jest w coraz gorszym stanie i od dawna nie rozpoznaje już swojego ukochanego Krzysztofa Baranowskiego. Do tej pory jednak sytuacja była o tyle dobra, że słynny kapitan miał środki finansowe na to, by zapewnić swojej żonie stałą, najlepszą opiekę. Teraz podzielił się smutną prawdą.

Mąż Bogumiły Wander jest w tarapatach. „Pieniądze się skończyły”

Bogimiła Wander to jedna z najsłynniejszych polskich prezenterek i ikon polskiej telewizji. 80-letnia obecnie gwiazda TVP w związku z pogarszającym się stanem zdrowotnym znalazła się w ośrodku, w którym może liczyć na całodobową opiekę specjalistów. Niestety, opieka ta kosztuje, a mąż prezenterki, by mieć środki finansowe, zdecydował się na sprzedaż ich domu i zamieszkał w małym mieszkaniu. Niestety, okazuje się, że pieniądze się skończyły.

- Pieniądze ze sprzedaży domu już się skończyły — przekazał ostatnio w rozmowie z PAP. 
Krzysztof Barański podkreśla, że musi jakoś dawać sobie radę, jednak nie jest łatwo. Choć dysponuje dwiema emeryturami i korzysta z wpływów ze sprzedaży książek, to nadal nie są zbyt duże kwoty. Mąż gwiazdy nie wie, co będzie dalej z jego żoną. Podkreśla, że regularnie odwiedza ją w ośrodku, choć są to spotkania już jednostronne, gdyż prezenterka od dłuższego czasu już go nie rozpoznaje.

- Bywam u niej co tydzień. Ale to są takie jednostronne spotkania, bo ona żyje w innym świecie i nawet nie jestem pewien, czy mnie rozpoznaje. Frustruję się tym, że nic nie mogę zrobić – wyznał.

Redakcja poleca

Mimo to Krzysztof Barański nadal nie porzuca nadziei o tym, że uda mu się jeszcze raz wypłynąć w rejs dookoła świata. W tym celu chce pozyskać fundusze od sponsorów, z założeniem, że pomogą pokryć także zobowiązania związane z obecnością jego żony w ośrodku.

Polskie gwiazdy, które były w polityce
9 Zobacz galerię
fot. Paweł Wodzyński/EAST NEWS, Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Jacek DomińskiI/REPORTER/EAST NEWS