slot: premiumboard
slot: topscroll
topscrollRun:
Obserwuj w Google News

Rodzinna tragedia Joanny z „Sanatorium miłości”. „Popełnili samobójstwo”

3 min. czytania
06.09.2023 16:51

Joanna Dyrkacz z 5. edycji „Sanatorium miłości” szybko stała się jedną z najbardziej lubianych uczestniczek. Widzowie docenili byłą modelkę za empatię, dystans i dzielenie się życiowym doświadczeniem. Sama wiele przeszła, o czym mówiła w programie TVP, ale dopiero teraz otworzyła się jeszcze bardziej.

Rodzinna tragedia Joanny z „Sanatorium miłości”
fot. screen Pytanie na śniadanie TVP
slot: billboard
slot: billboard

Joanna w „Sanatorium miłości” nie krygowała się, poruszając tematy o seksie i swojej przeszłości. To właśnie prywatne wyznania najbardziej zapadły w pamięć widzom. Była modelka opowiadała przed kamerami, że jej dom rodzinny był przemocowy. Wyznała, że ojciec awanturował się i bił mamę. Joanna Dyrkacz ma też za sobą ślub z konieczności. Gdy wyprowadziła się do USA, przeszła kompletne załamanie.

Gwiazda TVP wyjawiła, że za oceanem wplątała się w złe towarzystwo. Pojawiły się narkotyki oraz alkohol. Miała naprawdę dużo na głowie: pracowała, studiowała, opiekowała się dzieckiem. Wspominała, że był w jej życiu miesiąc, gdy naprawdę dużo piła i próbowała odebrać sobie życie. W szpitalu przeszła transfuzję krwi i przez pół roku chodziła na terapię. Teraz wyjawiła kolejne bolesne tajemnice.

Zobacz także:  Natalia z "Sanatorium miłości" podzieliła się tragiczną wiadomością. "Zmarł na rękach syna"

Sanatorium miłości. Ojciec i brat Joanny popełnili samobójstwo

Joanna Dyrkacz gościła w podcaście „Bądźmy razem TVP”. W rozmowie z Aleksandrem Sikorą wyznała, że miała dwa momenty w życiu, kiedy piła bardzo dużo. Potwierdziła, że nie miała ochoty żyć. Przypomniała, że jej ojciec i brat byli uzależnieni od alkoholu.

- Problem alkoholu w mojej rodzinie był naprawdę bardzo mocny. Mój ojciec był alkoholikiem […] Mój brat również. Oni obaj popełnili samobójstwo. To też jest trauma dla mnie. Ja to w jakiś sposób chyba zakopałam w swojej podświadomości – mówiła Joanna Dyrkacz.

Joanna w „Pytaniu na śniadanie” wspominała też, że nie tylko ojciec był uzależniony od alkoholu, ale też syn oraz dziadek. W swoim otoczeniu miała wiele toksycznych osób. Jej partner wprowadził ją w świat narkotyków.

Redakcja poleca

- Miałam związek, w którym mój partner zapoznał mnie z kokainą, jakoś tak się stało, że od kokainy się nie uzależniłam, ponieważ nigdy nie kupiłam jej sobie sama [...]. Kokaina wywoływała u mnie bardzo dziwne zachowania, agresję. Po raz pierwszy zdałam sobie sprawę, że mam nieprzepracowane rzeczy w swoim życiu, traumy z dzieciństwa spowodowane tym, że mój ojciec był alkoholikiem i tam było dużo różnych, przykrych sytuacji – opowiadała w programie.

Joanna Dyrkacz, bazując na swoich doświadczeniach, postanowiła pomagać ludziom. Założyła fundację, która ma na celu m.in. przeciwdziałać społecznemu wykluczeniu osób dotkniętych chorobą alkoholową. Instytucja zorganizowała już 70 warsztatów, z których skorzystało ponad 2300 osób. Uczestniczka „Sanatorium miłości” skupiła się też na swoim rozwoju duchowym i ma za sobą kilkutygodniowy pobyt w Indiach, gdzie zgłębiała tajniki medytacji.

Nie przegap
Heath Ledger
9 Zobacz galerię
fot. Face to face/REPORTER/East News

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli - poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.

Pomoc w kryzysie psychicznym:

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01

Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

slot: leaderboard_pod_art