Obserwuj w Google News

Jak naprawdę wyglądał związek księżnej Diany i Dodiego? Afera po premierze „The Crown”

3 min. czytania
21.11.2023 07:08

Nie milknął głosy krytyki po pierwszej części 6. sezonu „The Crown”. Czy scenarzystów za bardzo poniosła fantazja? Rodzina Dodiego, z którym zginęła w Paryżu księżna Diana postanowiła zabrać głos w tej sprawie.

Jak naprawdę wyglądał związek księżnej Diany i Dodiego? Afera po premierze „The Crown”
fot. Splash News/EAST NEWS

Serial „The Crown” przedstawia losy rodziny królewskiej w czasie panowania Elżbiety II. 16 listopada obyła się premiera pierwszej części ostatniego, 6. sezonu, który był chyba najbardziej wyczekiwaną częścią tej produkcji. Przedstawia on ostatnie chwile życia księżnej Diany, wypadek w Paryżu i rekcję rodziny królewskiej na wieść o śmierci byłej księżnej. Choć wielu dobrze zna tę tragiczną historię, to wszystko, co o niej wiemy, pochodzi z publicznych oświadczeń, przekazów i plotek. Publiczność liczyła na to, że produkcja „The Crown” pokaże jak najwięcej prawdy, jednak stało się zupełnie odwrotnie.

Zobacz też:  Romanse księżnej Diany. O tych relacjach było głośno

Czy produkcja „The Crown” kłamie? Prawda o księżnej Dianie i Dodim

Małżeństwo Diany i Karola było okropną klapą. Cierpieli na tym nie tylko sami małżonkowie, ale i osoby z ich otoczenia. Mowa o rodzinie, dzieciach, ale i kochankach (i partnerach tych kochanków). Po rozwodzie wszystko miało się zmienić. Karol w końcu mógł ujawnić się ze swoimi uczuciami do Camilli Parker-Bowles, a Diana mogła zacząć rozglądać się za kandydatem na przyszłego męża. I choć była piękna, popularna i uwielbiana przez cały świat, nie było to takie proste.

Redakcja poleca

Produkcja „The Crown” mocno skupiła się na relacji księżnej z producentem filmowym Dodim Al-Fayedem, z którym ta zginęła w tragicznym wypadku na moście Pont de l’Alma w Paryżu. Fakt, paparazzi udało się uchwycić kilka kadrów z tymi dwoje w roli głównej, ale w rzeczywistości ta relacja trwała zaledwie dwa miesiące. Dużo większe znaczenie w życiu Diany odegrał kardiochirurg Hasnat Khan, z którym księżna była związana przez dwa lata po rozstaniu z Karolem.

- Ona nie kochała Dodiego, byli przyjaciółmi. Chciała odpocząć u jego boku i liczyła na letnią zabawę. Szczerze myślę, że miała po prostu udane lato na jego jachcie. Z nadejściem jesieni wszystko by się skończyło. Ona nie miała w planach małżeństwa z Dodim. Była z nim szczęśliwa, ale w środku nadal przezywała swoje traumy – przekazał mediom prywatny sekretarz księżnej Diany – Michael Gibbon.

Zobacz też:  Quiz. Romanse w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Wiesz, który royals cudzołożył?

Rodzina Al-Fayed zabrała głos. W „The Crown” przesadzili

Z 6. sezonu „The Crown” dowiadujemy się, że za zbliżeniem się do siebie Diany i Dodiego miał stać ojciec mężczyzny – zmarły w 2023 roku miliarder Mohamed Al-Fayed. Małżeństwo spadkobiercy potężnej egipskiej fortuny z matką przyszłego króla Wielkiej Brytanii miało podnieść status rodziny, dlatego nestor rodu miał robić co w jego mocy, by tych dwoje jak najszybciej stanęło na ślubnym kobiercu. A jak było naprawdę? Prawdziwość serialu ocenił Michael Cole, były przedstawiciel prasowy zmarłego w sierpniu tego roku Mohameda Al-Fayeda

Redakcja poleca

„Netflix i firma produkcyjna opisują "The Crown" jako "udramatyzowaną fikcję" i nie zamierzam się z tym nie zgodzić. Oznacza to, że to jest zmyślone. Totalny nonsens. Mohamed był niezwykłym człowiekiem pod wieloma względami. Był zachwycony, że jego najstarszy syn i droga przyjaciółka jego rodziny, Diana, są razem. Ale sprawić, by dwoje ludzi zakochało się w sobie? To przekraczało nawet jego wielkie talenty” – przekazał Cole dla magazynu „Deadline”.

Źródło: Radio ZET/Deadline

Nie przegap
Rozwody, zdrady i bolesna śmierć. Oto najgorsze momenty z życia Elżbiety II
12 Zobacz galerię
fot. AFP/EAST NEWS