Obserwuj w Google News

Książę Harry nie chce ogladać finału "The Crown". Zniechęcił go duch Diany

3 min. czytania
20.11.2023 20:06
Zareaguj Reakcja

Książę Harry postanowił nie oglądać finału serialu "The Crown", w którym pokazano śmierć jego matki - księżnej Diany. W produkcji pojawia się bowiem jej duch.

książę Harry, Elizbath Debicki - The Crown - kadr z serialu Netflix
fot. Marcin Nowak/REPORTER/Eaast News, materiały promocyjne/Netflix

Podobno książę Harry nie chce oglądać 6. sezonu "The Crown", ponieważ zawiera sceny tragicznej śmierci jego matki, księżnej Diany, co dla męża Meghan Markle jest zbyt trudne do przełknięcia. O co konkretnie chodzi?

"The Crown": Książę Harry nie obejrzy serialu Netflix

Cały świat czekał na 1. część finałowego sezonu "The Crown". Hitl Netflix to jedna z czołowych produkcji platformy, która pokazuje życie królowej Elżbiety II oraz zdradza wiele szczegółów na temat brytyjskiej rodziny królewskiej.

W 6. sezonie "The Crown" pojawia się tragiczna śmierć księżnej Diany - matki książąt Williama i Harry'ego. Jak podaje Page Six, anonimowe źródło donosi, że młodszy syn króla Karola III odmówił oglądania najnowszych odcinków hitu Netflix. W 1. części finału serialu, skupiono się w głównej mierze na ostatnich dniach Diany oraz jej romansie z producentem filmowym Dodim Fayedem. "The Crown" pokazuje też ich śmierć w wypadku samochodowym, do którego doszło 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu.

Redakcja poleca

Nieżyjąca już księżna, w którą wcieliła się Elizabeth Debicki, w niektórych scenach została przedstawiona... jako duch rozmawiający ze swoim byłym mężem, księciem Karolem i teściową, królową Elżbietą. Co ciekawe jako zjawa powraca zza grobu również Fayed.

Nie zabrakło też wątku reakcji na śmierć matki jej dwóch synów. W serialu widzimy, jak Harry budzi się i dowiaduje się o śmierci swojej matki. Jego starszy brat, książę William, przygląda się tej scenie. "The Crown" ukazuje także ostatnią rozmowę Diany i Harry'ego, który w chwili jej śmierci miał 12 lat.

Zdaniem źródła amerykańskiego tabloidu, książę Harry nie chciał oglądać serialu z powodu tych fragmentów. - Ze względu na delikatny charakter treści nowych odcinków "The Crown" książę Harry, co zrozumiałe, zdecydował się nie oglądać tego sezonu - przekazała osoba z otoczenia syna króla Wielkiej Brytanii.

Harry w wielu wywiadach opowiadał o żalu, jaki przeżył po stracie matki i o tym, jak wpłynęło to na jego zdrowie psychiczne. Mimo to arystokrata i jego żona współpracują z platformą Netflix. Źródło tłumaczy, że Harry nie ma pretensji do samej platformy. - Nie żywi żadnej urazy w stosunku do twórców serialu ani serwisu Netflix - twierdzi anonim.

Redakcja poleca

"The Crown" sezon 6: kiedy premiera drugiej części?

Premiera pierwszych czterech odcinków odbyła się 16 listopada 2023 roku. Na część drugą, czyli odcinki 5-10, widzowie będą musieli poczekać do 14 grudnia 2023 roku. Produkcja jest dostępna na Netflix. W rolach głównych wystąpili Imelda Staunton (królowa Elżbieta II), Jonathan Pryce (książę Filip), Lesley Manville (księżniczka Małgorzata), Dominic West (książę Karol), Elizabeth Debicki (księżna Diana), Claudia Harrison (księżniczka Anna) oraz Olivia Williams (Camilla Parker Bowles). Twórcą "The Crown" jest Peter Morgan.

Źródło: Radio ZET/Page Six

Nie przegap
The Crown - kadr z serialu Netflix
8 Zobacz galerię
fot. Netflix/materiały prasowe