Obserwuj w Google News

Nie żyje Haydn Gwynne. Gwiazda serialu "The Crown" przegrała walkę z chorobą

2 min. czytania
24.10.2023 19:08
Zareaguj Reakcja

Zmarła Haydn Gwynne, brytyjska aktorka znana z roli Camilli w komedii "The Windsors" i Lady Susan Hussey w popularnym serialu "The Crown". Zaledwie kilka tygodni wcześniej 66-latka powiadomiła, że zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową.

Nie żyje aktorka Haydn Gwynne z serialu "The Crown"
fot. Henry McGee/Associated Press/East News

Haydn Gwynne nie żyje. Aktorka znana z serialu Netfliksa "The Crown" zmarła 20 października 2023 r. po walce z chorobą nowotworową. W chwili śmierci miała 66 lat. Aktorkę pożegnali w sieci fani i przyjaciele, m.in. aktorka Helen Mirren. 

Redakcja poleca

Haydn Gwynne nie żyje. Aktorka z "The Crown" zmarła miesiąc po diagnozie 

Wiadomość wstrząsnęła wielbicielami talentu brytyjskiej artystki. Jeszcze kilka tygodni temu Haydn Gwynne informowała o straszliwej diagnozie i podjętej walce. Leczyła się w szpitalach Royal Marsden i Brompton. Fani do końca wierzyli, że uda jej się pokonać chorobę. Niestety miesiąc od tamtych wydarzeń napłynęła wiadomość o śmierci 66-letniej Haydn Gwynne. 

"Z wielkim smutkiem dzielimy się z Wami informacją, że po niedawnej diagnozie raka gwiazda sceny i ekranu Haydn Gwynne zmarła w szpitalu nad ranem w piątek 20 października w otoczeniu ukochanych synów, bliskiej rodziny i przyjaciół. Chcielibyśmy podziękować personelowi szpitali Royal Marsden i Brompton za wspaniałą opiekę przez ostatnie kilka tygodni" - powiadomił w imieniu bliskich agent aktorki. 

Na doniesienia zareagowała porusza Helen Mirren, zamieszczając w sieci pożegnalny wpis. "Była zabawna i poważna jednocześnie. Genialnie znajdowała równowagę i tym charakteryzowało się jej aktorstwo. Będziemy za nią bardzo tęsknić" - napisała. 

Zobacz także: Jest zwiastun 6. sezonu "The Crown". Netflix podał datę premiery

Zmarła Haydn Gwynne. Grała w "The Crown" i "The Windsors"

Haydn Gynne była znaną brytyjską aktorką teatralną i filmową. Popularność przyniósł jej udział w angielskich sitcomach oraz serialach kryminalnych. Za rolę w "Drop the Dead Donkey" Gwynne otrzymała nominację do nagrody BAFTA. Była także wielokrotnie nominowana do nagród za najlepsze role musicalowe. Widzowie platformy Netflix mieli okazję podziwiać ją w roli Lady Susan Hussley w serialu "The Crown", opowiadającym o życiu brytyjskiej rodziny królewskiej. Haydn Gwynne zagrała także Camillę Parker-Bowles w komedii "The Windsors". 

Nie przegap
Aktorzy, którzy zginęli w tragicznych okolicznościach. Przyczyny śmierci zaskakują
12 Zobacz galerię
fot. screen/YouTube: Any julyy – Adam i Ewa Odcinek 13 + AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News