Obserwuj w Google News

Popławska gorzko o Andrzeju Dudzie. "Bareja by tego nie wymyślił"

2 min. czytania
24.11.2022 13:37
Zareaguj Reakcja

Aleksandra Popławska w ostrych słowach podsumowała, co myśli o Kancelarii Prezydenta. Aktorkę oburzyła ostatnia decyzja Andrzeja Dudy, który po powołaniu ważnej rady, nie obsadził w niej żadnej kobiety. „Poważnie? Tak panowie widzą edukacyjną przyszłość naszego kraju?” – grzmiała celebrytka.

Aleksandra Popławska i Andrzej Duda
fot. Justyna Rojek/Jacek Dominski/East News

Aleksandra Popławska popularność zdobyła dzięki rolom w lubianych przez Polaków filmach, takich jak „Kobiety mafii” czy „Nie cudzołóż i nie kradnij”. Celebrytka ma na koncie również udział w serialach – od 2002 roku grała w „Samym życiu”, w latach 2004-2005 mogliśmy oglądać aktorkę w „Na Wspólnej”, a od 2013 roku również w „Barwach szczęścia”.

Zobacz także:  Aleksandra Popławska pokazała zdjęcie z młodości. "Cyganka to, czy Sophia Loren?" [FOTO]

Aleksandra Popławska ostro o Kancelarii Prezydenta: „Bawcie się dobrze panowie”

Prywatnie gwiazda jest siostrą aktorki Magdaleny Popławskiej, znanej m.in. z „Obietnicy” i „Dziewczyny z szafy”, oraz partnerką aktora Marka Kality, z którym doczekała się córki Antosi.

Celebrytka słynie z ciętego języka i często wywołuje gorące dyskusje w mediach społecznościowych – głośno było o jej wypowiedzi na temat polskiej służby zdrowia.

Od 20 lat płacę składki zdrowotne. W tym czasie byłam u lekarza w ramach NFZ może z pięć razy. Po wczorajszym telefonie do przychodni doszłam do wniosku, że "to nie jest kraj dla chorych ludzi"

– napisała wtedy na Instagramie.

Redakcja poleca

Tym razem na tapecie znalazł się Andrzej Duda, który podjął niedawno kontrowersyjną decyzję. Prezydent Polski powołał Radę ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji. Uwagę Popławskiej zwrócił fakt, że nie zasiada tam żadna kobieta.

Z cyklu: Bareja by tego nie wymyślił. Prezydent powołał Radę ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji. "To rada, która ma patrzeć w przyszłość". W radzie nie ma miejsca dla ani jednej kobiety. Poważnie? Tak panowie widzą edukacyjną przyszłość naszego kraju?

 – dała upust swojemu zdenerwowaniu w instagramowym wpisie.

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

Aktorce zawtórowali internauci, których również oburzył czyn prezydenta.

Wstyd i hańba! Kobiety w tym kraju głosu nie mają. W jakim patologicznym kraju my żyjemy?
Trzeba iść na wybory i zmienić towarzystwo
Śmiać się, czy płakać, aż dziw bierze, że nie ma żadnego biskupa, dramat – można przeczytać w sekcji komentarzy.

Zgadzacie się?

Anja Runik
15 Zobacz galerię
fot. Instagram:@anja_rubik