Zamknij

Aleksandra Popławska świętuje 16. urodziny córki. Nawiązała do sytuacji kobiet w Afganistanie

18.08.2021 11:06

Aleksandra Popławska złożyła życzenia urodzinowe 16-letniej córce Antoninie. Nawiązała w nich do sytuacji kobiet w Afganistanie. Gwiazda opublikowała też piękne zdjęcia swojej latorośli.

Aleksandra Popławska
fot. Mateusz Jagielski/ East News

Aleksandra Popławska jest dumną mamą córki Antoniny, która jest owocem związku z Markiem Kalitą. Latorośl aktorskiej pary skończyła właśnie 16 lat. Z tej okazji Aleksandra Popławska złożyła życzenia urodzinowe córce i dodała piękne czarno-białe zdjęcia. W życzeniach urodzinowych nawiązała do dramatu rozgrywającego się w Afganistanie i sytuacji kobiet, których prawa są mocno zagrożone.

Zobacz też: Talibowie przerwali milczenie. Na konferencji prasowej zapewniali: to koniec wrogości

 Aleksandra Popławska świętuje 16, urodziny córki. Nawiązała do sytuacji kobiet w Afganistanie

"Moja @ts.oai kończy dziś 16 wiosen. W kontekście tego, co przeżywają dziś Afgańskie kobiety, mogę życzyć jej tylko jednego. Świata bez wojen i przemocy zwłaszcza wobec kobiet. Z dala od tych, którzy próbują odebrać wolność i narzucić swój światopogląd. Z dala od tych, którzy chcą „ugruntowywać cnoty niewieście”, bo - jak to napisała Simone de Beauvoir - „Nikt nie jest bardziej arogancki, agresywny i pogardliwy wobec kobiet niż mężczyzna niepewny swej męskości”" - napisała aktorka.

"Sto lat córko. Bądź mądra, piękna, niezależna i ciekawa świata mimo jego okropieństw" - dodała Popławska.

Warto podkreślić, że coraz więcej gwiazd komentuje dramatyczną sytuację w Afganistanie. Niektórzy robią to umiejętnie, inni w sposób mocno nieprzemyślany, tak jak Joanna Moro. Aktorka pokazała ostatnio wakacyjne zdjęcie w bikini, które okrasiła hasztagami nawiązującymi do sytuacji w Afganistanie. Po fali krytyki usunęła zdjęcie i przeprosiła fanów.

loader