Zamknij
Anja Runik
  • 15 Zobacz
fot. Instagram:@anja_rubik

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji w przypadku ciężkich wad płodu wywołał protesty gwiazd i polityków opozycji. Instagram zalały wpisy i wymowne zdjęcia. Swoje oburzenie wyrazili m.in. Anja Rubik, Kinga Rusin, Kuba Wojewódzki, Martyna Wojciechowska, Rafał Trzaskowski i Robert Biedroń. 

Trybunał Konstytucyjny uznał przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkich i trwałych wad płodu za niekonstytucyjne. Tym samym uznano, że aborcja z przesłanek embriopatologicznych jest nielegalna. Polkom odebrano możliwość przerywania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu. Z decyzji cieszą się m.in. Kaja Godek i Krzysztof Bosak, którzy walczyli o zaostrzenie prawa aborcyjnego.

W stolicy i wielu miastach Polski ruszyły protesty. Wspierają je gwiazdy, politycy opozycji i znane osobistości ze świata mediów. To wyrok na Polki - piszą jednogłośnie. Wśród protestujących znaleźli się m.in.: Kinga Rusin, Anja Rubik, Małgorzata Trzaskowska, Martyna Wojciechowska, Magda Mołek, Paulina Młynarska, Rafał Trzaskowski, Robert Biedroń i Mateusz Damięcki.