Obserwuj w Google News

Piotr Adamczyk nie wróci z USA? Karolina Szymczak krytykuje nasz kraj. "Polskie podwórko"

2 min. czytania
25.01.2023 10:25
Zareaguj Reakcja

Piotr Adamczyk i Karolina Szymczak świetnie odnaleźli się w Stanach Zjednoczonych i otrzymują angaże w amerykańskich produkcjach. Żona polskiego aktora otwarcie przyznała, że woli pracować za oceanem. Gwiazdy nie wrócą do ojczyzny?

Piotr Adamczyk / Karolina Szymczak
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS / Artur Zawadzki/REPORTER

Piotr Adamczyk to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, który świetnie odnalazł się zarówno w rolach komediowych, jak i cięższych gatunkowo produkcjach. Gwiazdor "Testosteronu", "Karol. Człowiek, który został papieżem" i serii "Listy do M." został doceniony także za granicą. W 2021 roku mogliśmy oglądać go w serialu Marvela "Hawkeye", rok później pojawił się w produkcji Amazon Prime "Night Sky". Także żona Adamczyka, Karolina Szymczak, ma się czym pochwalić. W produkcji "Babilon" możemy oglądać ją na ekranie obok takich światowych sław jak Brad Pitt, Margot Robbie czy Oliwia Wilde. Czy aktorskie małżeństwo chce na dobre związać się z amerykańskimi produkcjami?

Karolina Szymczak o pracy w USA. Żona Piotra Adamczyka krytykuje pracę w Polsce?

Karolina Szymczak miała okazję pracować w doborowym towarzystwie. W rozmowie z portalem NOIZZ aktorka nie ukrywała, że w Stanach Zjednoczonych kultura pracy na planie jest zupełnie inna, a nawet największe gwiazdy nie wywyższają się, co zdarzało się w naszym kraju.

- W USA ludzie mają bardziej pozytywne podejście, są otwarci, potrafią docenić i pochwalić innych. Doświadczyłam tego osobiście. Podczas pracy na planie miałam sceny z Olivią Wilde czy z Katherine Waterstone, niekwestionowanymi gwiazdami kina. Mogły mnie omijać i nawet nie zamienić ze mną słowa, jak to pamiętam z moich doświadczeń na polskim podwórku. Olivia i Katherine zachowywały się zupełnie odwrotnie. Traktowały mnie po prostu jak koleżankę z planu, rozmawiałyśmy jak równa z równą - wspominała.

Jak informuje "Super Express", Adamczyk i Szymczak przewieźli do USA swoje psy, co może oznaczać, że postawili na karierę za oceanem i nie planują szybkiego powrotu do Polski.

Redakcja poleca

Karolina Szymczak i Piotr Adamczyk przeprowadzają się do USA?

W wywiadzie Karolina Szymczak wspomniała także o innej rzeczy, która nie podoba jej się w polskim przemyśle filmowym. Nad Wisłą ma mieć problemy z otrzymaniem angażu ze względu na postrzeganie jej jedynie jako żony gwiazdora.

- Teraz nie dostaję propozycji w Polsce, bo ludzie patrzą na mnie przez pryzmat znanego męża. Fakt, że jestem jego żoną, automatycznie dorysowuje mi stereotypowe cechy „żonki”, która nie ma nic ciekawego do zaproponowania światu. Tymczasem ja nazywam się Karolina Szymczak, skończyłam amerykańską szkołę aktorską, studia dziennikarskie w Polsce, ciężko pracuję na swój sukces i nie jestem własnością męża - poinformowała.

Miejmy nadzieję, że Piotr i Karolina będą dalej rozwijać międzynarodowe kariery, ale znajdą czas także na zagranie w polskich produkcjach.