Obserwuj w Google News

Neo-Nówka miażdży PiS w Polsacie. „To nie kabaret, to takie prawdziwe”

2 min. czytania
21.11.2022 12:04
Zareaguj Reakcja

Polsat zdecydował się wyemitować jubileuszowy występ kabaretu Neo-Nówka. Artyści zasłynęli niedawno z ostrej krytyki obecnie rządzących. Teraz odświeżony skecz zobaczyły miliony Polaków, którzy przyznali, że występ wywołał u nich śmiech przez łzy i skłonił do refleksji.

neo-nowka-miadzy-pis-w-polsacie
fot. Piotr Matusewicz/East News, Karol Makurat/East News, Wojciech Strozyk/East News

Neo-Nówka od niedawna wywołuje spore kontrowersje, odważnie krytykując w swych skeczach rząd Prawa i Sprawiedliwości. Na ich występy swego czasu zareagował sam rzecznik partii. To nie zniechęciło jednak artystów kabaretowych do stworzenia kolejnych skeczy, których treść najlepiej podsumowuje cytat: „ jarkowe obyczaje: na dole szambo, na górze gronostaje”.

Jubileuszowy występ z okazji 20-lecia istnienia zespołu zdecydowała się niedawno wyemitować telewizja Polsat, dzięki czemu mocny przekaz dotarł do szerokiego grona odbiorców. Jak widzowie zareagowali na skecze uderzające w polityków PiS-u?

Redakcja poleca

Kabaret Neo-Nówka wyśmiewa propagandę PiS. „Nie ma z czego się śmiać, trzeba płakać”

Telewidzom do gustu szczególnie przypadł zaktualizowany skecz „Wigilia 2022” i absurdalne wyjaśnienia komików dotyczące zatrucia Odry. Internauci chwalili występ Neo-Nówki. W komentarzach przyznali, że choć wywołał on u nich falę śmiechu, zachęcił też do refleksji.

- Widziałam po raz pierwszy, padłam ze śmiechu, choć to śmiech przez łzy, słodko-gorzki deser na dobranoc... ale jesteście w formie naprawdę.

- Wczoraj oglądałam. Wpierw uśmiałam się jak norka, ale potem przyszła refleksja. Przecież to nie kabaret, to takie prawdziwe. Skłócili całe społeczeństwo. Namieszali w rodzinach. I na fali tej ogólnopolskiej nienawiści, sami się bogacą. I zrobiło mi się smutno. A Neonówka jest super.

- Oglądam, jest super, cała prawda. Nie ma z czego się śmiać, trzeba płakać. Brawo Panowie.

- Talent. Prawda. Uśmiech. Smutne, a zarazem tak prawdziwe - pisali pod udostępnionymi w sieci fragmentami kabaretu.

Jubileuszowy występ po raz pierwszy artyści zaprezentowali we Wrocławiu. „ Wieczór naszpikowany politycznymi aluzjami dotykającymi przede wszystkim obecnej władzy” relacjonowała Wirtualna Polska.