Obserwuj w Google News

Michał Milowicz zbija fortunę. Czym zajmuje się aktor?

2 min. czytania
22.11.2022 20:49
Zareaguj Reakcja

Michał Milowicz to nie tylko aktor. Poza występami na ekranach zajmuje się też wieloma innymi przedsięwzięciami, które zapewne przynoszą mu niezły dochód. Jakie interesy prowadzi aktor "Sąsiadów" i "Poranku kojota"?

Michał Milowicz zbija fortunę. Czym zajmuje się aktor?
fot. Sławomir Mrożek/TVP/East News

Michał Milowicz swego czasu był prawdziwą gwiazdą. Można było go oglądać w klasykach polskiego kina, w których pojawiał się u boku takich sław jak Cezary Pazura, Maciej Stuhr i Mirosław Zbrojewicz. Koniec lat 90. należał do niego. Milowicz grał m.in. w "Młodych wilkach", "Killer-ów 2-óch", "Poranku kojota" i "Chłopaki nie płaczą". Fani polskich sitcomów pamiętają go też z roli Cezarego Cwała-Wiśniewskiego w "Lokatorach" i "Sąsiadach".

Zobacz także: Powstaje "Kiler 3"? Cezary Pazura o postępach w tworzeniu kontynuacji kultowego filmu

Czym zajmuje się Michał Milowicz?

Jednak świat show-bizu okazał się dla niego zbyt mały. Michał Milowicz postanowił szukać zarobku gdzie indziej. Założył firmę deweloperską, która w 2008 roku wybudowała apartamentowiec na warszawskim Grochowie. Od tamtej pory "Milowicz Development" zrealizowała wiele innych intratnych inwestycji.

— Ja i moje rodzeństwo cioteczne dostaliśmy od babci ziemię na warszawskim Grochowie. To dość dobra lokalizacja. Koniunktura i czasy wtedy jeszcze sprzyjały firmom deweloperskim, więc postanowiliśmy wybudować apartamentowiec — tłumaczył aktor w rozmowie z pismem Własny Biznes Franchising.

Na tym nie koniec! Aktor, jako pasjonat jedzenia, zdecydował się na otwarcie restauracji serwującej kuchnię fushion.

Kuchnia zawsze była mi bliska. Jako dziecko lubiłem podglądać gotującą mamę, teraz obcuję z gastronomią w życiu prywatnym i zawodowym — czytamy na stronie MiloBaru.

Poza tym Milowicz wciąż spełnia się w roli aktora i błyszczy na srebrnym ekranie, biorąc udział w programach rozrywkowych. Dodatkowo jest scenarzystą, reżyserem oraz aktorem dubbingowym.

Michał Milowicz nie ma więc powodów do narzekania na niskie zarobki. Jeszcze w 2011 media rozpisywały się o jego kontraktach reklamowych, za które aktor zgarniał niebotyczne sumy. Jak donosił niegdyś "Fakt", za występ w reklamie firmy farmaceutycznej Milowicz dostał aż 70 tysięcy złotych.

Redakcja poleca

Kariera muzyczna Michała Milowicza

Milowicz próbował swoich sił na scenie muzycznej. Jednym z jego "nieśmiertelnych" utworów jest "Hit na Mundial", który miał zagrzewać Biało-Czerwonych do walki podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2006 roku.

Redakcja poleca

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

Źródła: RadioZET.pl/Fakt/Własny Biznes Franchising/Clamor.pl