Obserwuj w Google News

Powstaje "Kiler 3"? Cezary Pazura o postępach w tworzeniu kontynuacji kultowego filmu

2 min. czytania
10.11.2022 17:35
Zareaguj Reakcja

Fani doczekają się trzeciej części "Kilera"? Cezary Pazura w jednym z ostatnich wywiadów zdradził, na jakim etapie są prace nad produkcją. 

Kadr z Kilera
fot. YouTube/Cezary Pazura/screen

17 listopada film "Kiler" będzie obchodził swoje 25-lecie. Kultowa polska komedia kryminalna w reżyserii Juliusza Machulskiego z 1997 roku to dzisiaj klasyka rodzimych produkcji. Cytaty z ekranowej historii o taksówkarzu, który próbuje udowodnić swoją niewinność w sprawie morderstwa, już dawno weszły na stałe do naszego języka użytkowego kilku pokoleń widzów.

25-lat od premiery "Kilera". Powstanie trzecia część serii?

Film odniósł ogromny sukces komercyjny - produkcję obejrzały przeszło 2 miliony osób. Na ekranie mogliśmy podziwiać role aktorów takich jak Cezary Pazura, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Stuhr, Janusz Rewiński, Katarzyna Figura czy Jan Englert. Muzykę idealną dla sensacyjnej komedii osadzonej w końcówce lat 90. stworzył Kuba Sienkiewicz i Czerwone Gitary.

Redakcja poleca

Polacy tak bardzo pokochali "Kilera", że już dwa lata po premierze filmu, na ekrany trafiła druga część produkcji o Jurku i jego partnerce Ewie Szańskiej "Kiler-ów 2-óch". Ta również spodobała się widzom.

Cezary Pazura zdradza szczegóły powstawania "Kilera 3"

Po 20 latach od premiery pojawiły się informacje o trwających pracach nad scenariuszem do trzeciej części "Kilera". Mówiło się, że jego współautorem ma być odtwórca głównej roli - Cezary Pazura. Wówczas udział w produkcji potwierdziła Katarzyna Figura, filmowa Ryszarda Siarzewska.

Temat ucichł, jednak powrócił za sprawą zbliżającego się 25-lecia produkcji. Cezary Pazura udzielił wywiadu dla portalu Film Wirtualna Polska, w którym wyraził chęć stworzenia kontynuacji przygód Jurka Kilera - Musimy to zrobić - podkreśla aktor.

Oglądaj

- Ja bym chciał. Potrzebny jest dobry pomysł i świetny scenariusz. Rozmawiałem o tym z Juliuszem Machulskim, który bardzo chce, żeby powstał, ale on nie chce się tym zajmować - zauważa Pazura. Machulski tym razem nie myśli o pełnieniu funkcji reżysera, jednak nie odcina się od przyszłości serii. Odtwórca roli Kilera zdradził, że twórca pierwszej i drugiej części filmu wolałby pojawić się na planie w roli "mentora".

- Machulski chciałby, żeby ktoś spojrzał na to świeżym okiem i to musi być inny film, ale równie dobry. Nie może być taki sam. Pracujemy nad tym - zapewnia Pazura. Aktor podsycił ciekawość fanów produkcji, mówiąc, że twórcy wiedzą już, o czym będzie traktował scenariusz.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska