Matyszkowicz rezygnuje z pomysłów Kurskiego. Kolejne zmiany w TVP

30.01.2023 11:53

Mateusz Matyszkowicz miał wprowadzić kolejne zmiany w Telewizji Polskiej. Prezes poszukuje „nowego sposobu komunikacji” i rezygnuje z pomysłów Jacka Kurskiego. Czyżby w TVP miało dojść do prawdziwej rewolucji?

matyszkowicz-rezygnuje-z-pomysłów-kurskiego-kolejne-zmiany-w-tvp
fot. Wojciech Strozyk/East News, Piotr Molecki/East News

Jacek Kurski, obejmując stanowisko prezesa Telewizji Polskiej i podejmując kolejne decyzje, najwyraźniej kierował się nostalgią i tęsknotą za przeszłością. W myśl zasady „kiedyś to było” zadecydował o powrocie „Koła Fortuny” i „Kocham Cię, Polsko”. Na ekranie pojawił się także reaktywowany show „Czar par”, na którego planie zdaniem Pauliny Smaszcz miał się rozpocząć romans Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego. Za kadencji Kurskiego TVP powróciło także do przestarzałej formy promocji nadawanych programów. Mateusz Matyszkowicz miał jednak zrezygnować z tego sposobu prezentacji oferty Telewizji Polskiej.

Mateusz Matyszkowicz wprowadza zmiany w Telewizji Polskiej. „Wielkie porządki” po Jacku Kurskim?

Jak podają Wirtualnemedia.pl w wiosennej ramówce nie zobaczymy już relacji ze studia prezenterskiego TVP. Krótkie zapowiedzi emitowanych na antenach Telewizji Polskiej programów w ostatnim czasie przedstawiali między innymi Aleksander Sikora, Sylwia Dekiert, Małgorzata Tomaszewska czy Robert El Gendy. Powrót takiej formy promocji był pomysłem Jacka Kurskiego, który przywrócił prezenterów na antenę w 2018 roku. Wcześniej studio oprawy zniknęło z TVP1 w 2012, a z TVP2 już w 2007 roku.

Portal skontaktował się z TVP, by potwierdzić medialne doniesienia. Biuro prasowe stacji nie zaprzeczyło tym informacjom. Poinformowano natomiast, że „Telewizja Polska obecnie pracuje nad nowym sposobem komunikacji antenowej”.

To nie jedyna zmiana związana z odejściem z fotela prezesa TVP Jacka Kurskiego. Matuesz Matyszkowicz zapowiedział już powolne odchodzenie od tureckich seriali. Z kolei zwolnienie z Telewizji Polskiej Joanny Kurskiej, ponoć oznaczało koniec bana Dody u publicznego nadawcy. Piosenkarka była ostatnio gościem specjalnym w programie „Szansa na sukces”.

loader
Joanna Kurska
10 Zobacz galerię
fot. EXCLUSIVE/RADIOZET.PL