,

Kurska miażdży TVP. „To już nie jest telewizja sukcesu”

05.01.2023 09:40

Joanna Kurska rozstała się z TVP. Szefowa „Pytania na śniadanie”, związana ze stacją ponownie zaledwie od września 2022 roku, już od kilku tygodni miała być niepewna swojej pozycji w telewizji. Ostatecznie drogi żony Jacka Kurskiego i Mateusza Matyszkowicza rozeszły się po podpisaniu rozwiązaniu umowy o pracę za porozumieniem stron. Jak podaje „Wirtualna Polska”, Joanna Kurska miała ostro narzekać na TVP podczas pożegnalnej rozmowy z zespołem.

Joanna Kurska
fot. Pawel Wodzynski/East News

Joanna Kurska na odchodne została pochwalona przez TVP. Stacja w oświadczeniu przesłanym do „Pomponika” napisała, że misja szefowej „Pytania na śniadanie” skończyła się sukcesem: przeprowadzono lifting studia, odświeżono format, a oglądalność wzrosła. Żona Jacka Kurskiego prywatnie miała już tak nie słodzić swojemu byłemu już pracodawcy.

Zobacz także: Joanna Kurska wyjedzie z kraju po zwolnieniu z Telewizji Polskiej? Zabrała głos

Joanna Kurska na odchodne skrytykowała TVP

Losy Joanny Kurskiej były niepewne już od pierwszego tygodnia grudnia. Wtedy też miała zostać zaproszona na rozmowę do prezesa TVP, Mateusza Matyszkowicza. Po wyjściu z gabinetu szefowa „Pytania na śniadanie” udała się na zaplanowany urlop i była przekonana, że współpraca zakończy się raczej szybciej niż później.

I tak właśnie się stało – niecały miesiąc później Joanna Kurska została byłą pracownicą TVP. Czy żonie Jacka Kurskiego już od dawna źle pracowało się w stacji? Źródła „Wirtualnej Polski” podają, że Kurska w rozmowie ze współpracownikami mówiła: „Obecna TVP to już nie jest miejsce dla mnie, bo to już nie jest telewizja sukcesu”.

Co więcej, rozmówcy „Wirtualnej Polski” przekazali, że Joanna Kurska miała też źle wypowiadać się o hucznym party TVP, czyli o Sylwestrze Marzeń. Była pracownica miała stwierdzić, że „impreza miała najgorszą oglądalność od siedmiu lat”.

Poza tym Joanna Kurska miała odważnie ocenić, że TVP za czasów jej męża dopiero była telewizją wartości. Teraz gdy stacja od nich odchodzi, przekłada się to na słabnącą oglądalność. „Wirtualna Polska” podaje, że taką wartością jest np. forsowanie PiS-u i prawicowych poglądów w przekazach medialnych.

Jacek Kurski miał zamiar wrócić do TVP?

TVP znalazła się w ogromnych tarapatach. Media huczą o skandalicznym rozstaniu z Joanną Kurską (w końcu wykręcała niezłe wyniki jako szefowa „Pytania na śniadanie” i chciała nadal pracować przy formacie), ale też o Sylwestrze Marzeń i aferze z tęczowymi opaskami, które podczas występu zaprezentowali członkowie Black Eyed Peas. Zagraniczny zespół miał być szansą na przywrócenie Kurskiemu władzy w TVP?

Jacek Kurski zaprzeczył spekulacjom. Jak podawał „Presserwis”, powołując się na informatorów z TVP, były prezes stacji miał mieć nadzieję, że krytyka Sylwestra Marzeń pod kątem wspierania i propagowania poglądów LGBT okaże się na tyle spora, że ktoś zaproponuje mu powrót na byłe stanowisko.

RadioZET.pl/Wirtualna Polska

loader
Joanna Kurska
10 Zobacz galerię
fot. EXCLUSIVE/RADIOZET.PL

Logo radiozet Dzieje się