Obserwuj w Google News

Joanna Kurska zwolniona z TVP? Jest oświadczenie stacji

2 min. czytania
04.01.2023 14:01
Zareaguj Reakcja

TVP oficjalnie potwierdza rozstanie z Joanną Kurską. Informację przekazał portal „Pomponik”. Już od kilku tygodni mówiło się, że kariera szefowej „Pytania na śniadanie” wisi na włosku. 4 stycznia „Onet” przekazał, że żona Jacka Kurskiego sama złożyła wypowiedzenie i miała ubiec w tym prezesa stacji, Mateusza Matyszkowicza.

Joanna Kurska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

TVP potwierdza, że współpraca z Joanną Kurską dobiegła końca. Pożegnanie miało zostać podpisane „za porozumieniem stron”. Na do widzenia stacja zdobyła się na komplement. W oświadczeniu można przeczytać, że misja Kurskiej jako szefowej „Pytania na śniadanie” zakończyła się sukcesem. 5 stycznia ma dojść do pożegnalnego spotkania z zespołem. Będziecie tęsknić?

Zobacz także:  Joanna Kurska odchodzi z TVP. Miała zaważyć jedna rzecz

TVP potwierdza rozstanie z Joanną Kurską

- Telewizja Polska i Joanna Kurska potwierdzają, że rozwiązali umowę o pracę za porozumieniem stron. Misja Joanny Kurski jako szefowej „Pytania na śniadanie” zakończyła się sukcesem: odświeżeniem formatu, udanym liftingiem studia, zwiększeniem zarówno udziałów, jak i wolumenu Widzów. Dotychczasowa formuła współpracy uległa jednak wyczerpaniu – zacytował przesłane oświadczenie portal „Pomponik”.

Odejście Joanny Kurskiej wywołało w mediach pewien chaos. „Onet” podawał, że to szefowa „Pytania na śniadanie” ubiegła Mateusza Matyszkowicza i sama rzuciła wypowiedzeniem. „Wirtualnemedia.pl” nieoficjalnie pisały, że TVP zaprzeczała informacjom o zwolnieniu. Teraz już wszystko jest jasne.

Prezes TVP planował zwolnienie Joanny Kurskiej?

O Joannie Kurskiej głośno zrobiło się już na początku grudnia. Wtedy też miało dojść do spotkania z prezesem TVP, który chciał poznać dalsze plany żony Jacka Kurskiego. Ta miała twierdzić, że nie ma zamiaru opuszczać kraju ze względu na pracę ukochanego i chce kontynuować współpracę z zespołem „Pytania na śniadanie”.

Redakcja poleca

Jednak po rozmowie z prezesem TVP Joanna Kurska miała mówić współpracownikom, że po powrocie z planowanego urlopu jej drogi ze stacją mogą rozejść się szybciej niż później. Co było powodem zwolnienia Joanny Kurskiej? W mediach mówiło się, że Mateusz Matyszkowicz nie pała zbytnią sympatią do Kurskich. Innym powodem miała być afera związana ze spotem „Reklama dzieciom”, do którego szefowa „Pytania na śniadanie” „wkręciła” swoją 1,5-roczną córkę.

- Producent w TVP ma sporą autonomię. Pani Joanna Kurska postanowiła z tej autonomii skorzystać w sposób, który może budzić kontrowersje. Wątpliwości dotyczące tej sprawy będą wyjaśniane – podawały „Wirtualnemedia.pl”.

RadioZET.pl/Pomponik.pl

Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News