Joanna Kurska
  • EOSkur_050123019
  • EOSkur_050123004
  • EOSkur_050123039
  • 10 Zobacz
fot. EXCLUSIVE/RADIOZET.PL

Joanna Kurska już oficjalnie rozstała się z TVP. Szefowa „Pytania na śniadanie” opuściła gmach telewizji na Woronicza w Warszawie, skąd odebrał ją mąż, Jacek Kurski. Nie mogła ukryć wzruszenia, żalu i łez.

Joanna Kurska pracowała zaledwie cztery miesiące na stanowisku szefowej „Pytania na śniadanie”. Zespół ją uwielbiał, a dzięki jej staraniom udało się odświeżyć format i zadbać o bogatszy wybór gości, co też znacząco wpłynęło na oglądalność. Niestety, żona Jacka Kurskiego od grudnia nie była pewna swojej pozycji w TVP.

Zobacz także: Kurska miażdży TVP. „To już nie jest telewizja sukcesu”

Joanna Kurska opuszcza TVP

Kłopoty Joanny Kurskiej zaczęły się w grudniu, kiedy to miała spotkać się z prezesem TVP, Mateuszem Matyszkowiczem. Nikt z zespołu „Pytania na śniadanie” nie ukrywał, że atmosfera jest napięta. Żona Jacka Kurskiego wybrała się następnie na zaplanowany urlop i miała przyznać, że jej kariera w telewizji publicznej zakończy się dość szybko.

Joanna Kurska rozstała się z TVP za porozumieniem stron. Wcześniej media podawały, że to ona sama rzuciła wypowiedzeniem. Dlaczego nie była już mile widziana w TVP? Serwisy plotkarskie, cytując źródła związane ze stacją, podawały, że Mateusz Matyszkowicz ma nie przepadać za Kurskimi. Sama Joanna miała mu również podpaść.

Poszło o spór ze spotem „Reklama dzieciom”, w którym wystąpiła 1,5-roczna córka Kurskich. Joannę Kurską oskarżano, że postanowiła „skorzystać z autonomii w sposób, który może budzić kontrowersje”. Sprawa miała być wyjaśniana.

Czym zajmie się teraz Joanna Kurska? Jak powiedziała w rozmowie z „Faktem”, na pewno nie wybiera się za granicę. Chce zaangażować się w działalność charytatywną i założyć własną fundację. Zapewne będzie miała teraz sporo czasu.

5 stycznia Joanna Kurska pożegnała się z ekipą „Pytania na śniadanie”. Zasmuconą żonę odebrał Jacek Kurski. Chociaż starała się uśmiechać, to nie można było nie dostrzec twarzy skrzywionej w płaczu.

loader