Obserwuj w Google News

Kurska odchodzi z TVP. Wyciekła treść jej pożegnalnego maila

Patryk Wołosz
2 min. czytania
04.01.2023 15:03
Zareaguj Reakcja

Stało się. Joanna Kurska rozwiązała umowę z Telewizją Polską, kończąc tym samym krótki, choć intensywny, okres zatrudnienia u publicznego nadawcy. O jej odejściu plotkowano już w grudniu, kiedy wypowiedzenie Kurskiej miało trafić na biurko prezesa TVP. Teraz nie ma już wątpliwości. Kurska nie będzie dłużej pełniła stanowiska szefowej "Pytania na śniadanie", a treść jej pożegnalnego maila wyciekła do mediów.

Kurska odchodzi z TVP. Wyciekła treść jej pożegnalnego maila
fot. Pawel Wodzynski/East News

Joanna Kurska niezbyt długo miała szansę cieszyć się posadą szefowej "Pytania na śniadanie" w Telewizji Polskiej. Stanowisko objęła we wrześniu 2022 roku, a w styczniu 2023 zakończyła współpracę z publicznym nadawcą. Z jednej strony cztery miesiące to niedługi czas, z drugiej — wystarczył on Kurskiej do przeprowadzenia w studiu śniadaniówki małej rewolucji.

Redakcja poleca

Joanna Kurska wprowadziła wiele zmian w TVP

Okres panowania Joanny Kurskiej dla jednych był czasem dobrobytu, a dla innych — frustracji. W mediach niejednokrotnie pojawiały się doniesienia o tym, że prezes Matyszkowicz z niezadowoleniem patrzył na odważne decyzje podejmowane przez Kurską. To ona miała zaprosić do studia Ninę Terentiew i odpowiadała za antenowe występy gwiazd disco-polo.

Żadna z gwiazd i nikt z wydawców nie ma odwagi iść do nowego prezesa i poprosić go, by nie odbierał im dobrej szefowej. W napięciu czekają na decyzję — tłumaczyła Jastrząb Post osoba z otoczenia Joanny Kurskiej.

Śmiałe działania Kurskiej miały przyczynić się do wzrostu oglądalności stacji, choć najwyraźniej nie podobały się prezesowi stacji. Jakiś czas temu Matyszkowicz miał zaprosić szefową śniadaniówki na rozmowę, po której Kurska udała się na dłuższy urlop. Teraz okazało się, że władze stacji TVP zerwały współpracę z żoną Jacka Kurskiego.

Joanna Kurska odchodzi z TVP. Wysłała pożegnalnego maila

Informacje o odejściu Joanny Kurskiej z Telewizji Polskiej zostały potwierdzone. Źródła Onetu donosiły, że szefowa "Pytania na śniadanie" jakiś czas temu złożyła wypowiedzenie z pracy, które czekało na podpis prezesa. W końcu jej los został przypieczętowany. Kurska miała powiadomić swoich współpracowników o odejściu w mailu, którego treść miała trafić do mediów.

Kochani, W czwartek jestem ostatni dzień w pracy, zapraszam na pożegnanie po programie, chciałabym Was uściskać. To był wspaniały czas! Dziękuję i do zobaczenia — w ten sposób zdaniem Jastrząb Post pożegnała się z pracownikami Kurska.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Jastrzabpost.pl