,

Kurski kpi z afery na Sylwestrze Marzeń? Polajkował nawet wpis "NIE"

02.01.2023 11:57

Jacek Kurski zareagował na aferę z tęczowymi opaskami na Sylwestrze Marzeń TVP. Były prezes Telewizji Polskiej dał znać na Twitterze, co myśli o całym zamieszaniu. Zaskakujące, jakie wpisy polubił... 

Jacek Kurski i Balck Eyed Peas na Sylwestrze Marzeń TVP
fot. Pawel Murzyn/East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Sylwester Marzeń TVP 2022/2023 skończył się skandalem, a cała sieć komentuje występ Black Eyed Peas, którzy wyszli na scenę z tęczowymi opaskami LGBT na ramionach. Skrajna prawica dostała białej gorączki i grzmi na Twitterze o "promowaniu agresywnej ideologii" oraz "napluciu Polakom w twarz". 

- Promocja LGBT w TVP2. WSTYD! To nie Sylwester Marzeń lecz Sylwester Wynaturzeń - burzył się wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Zbigniew Ziobro nie wierzy w tłumaczenia przedstawicieli TVP, w tym Samuela Pereiry, którzy stwierdzili, że akcja z opaskami była zaplanowana.

Wpadki się zdarzają. Ale jeśli promocja LGBT na sylwestrowym koncercie TVP była zaplanowana przez stację, to ci, którzy uznali to za skandal, mają rację - stwierdził. 

Wśród krytykujących pojawiały się nawet stwierdzenia, że gdyby to Jacek Kurski nadal był prezesem TVP, nigdy by do tego nie doszło.

Afera z Sylwestrem Marzeń TVP. Wymowne lajki Jacka Kurskiego

Co ciekawe, na zamieszanie wokół sylwestrowej gali zareagował były prezes Telewizji Polskiej. Jacek Kurski, który po odejściu z TVP, dostał lukratywną posadę w Banku Światowym w Waszyngtonie, wprawdzie nie zamieścił żadnego komentarza, ale zostawił parę serduszek pod twitterowymi postami, które zapewne najlepiej wyrażały to, co myśli o zakopiańskiej aferze. 

Wśród polubień Kurskiego znalazł się m.in. wpis Joanny Lichockiej, która poradziła oburzonym z Solidarnej Polski "napić się szampana" i "zaprzestać politycznego lansu". W tym kontekście spodobało mu się też słynne zdjęcie posłanki "pocierającej" oko środkowym palcem.

Mało tego, były prezes TVP zostawił nawet lajk pod postem Tygodnika NIE, który zadrwił z zapewnień Tomasza Kammela, że występ Black Eyed Peas z opaskami był uzgodniony z organizatorami Sylwestra. "Jasne, jasne" - skomentował tygodnik zmarłego Jerzego Urbana, na co Kurski zareagował serduszkiem. 

Co tu się odprezesowało... Z Waszyngtonu płyną sygnały niezadowolenia - śmieją się internauci, którzy zauważyli reakcje Jacka Kurskiego na Twitterze. 

Myślicie, że za byłego prezesa nigdy nie doszłoby do takiej akcji? 

loader

Logo radiozet Dzieje się