Obserwuj w Google News

Kuriozalna wpadka w TVP Info. Internautom opadły ręce: „Podstawowe rzeczy leżą i kwiczą”

1 min. czytania
08.07.2022 14:56
Zareaguj Reakcja

W TVP Info doszło do wpadki, a zdjęcie okrążyło już internet. Najwidoczniej ktoś niedokładnie przyjrzał się, co zostanie puszczone na antenie. Kompromitujący szczegół został szybko wychwycony przez uważnych widzów.

Jedziemy" wyd. z dn. 6.07.2022
fot. screen tvp.info "

W TVP niejednokrotnie dochodziło do wpadek podczas programów na żywo, jednak tej dało się uniknąć, gdyby tylko poświęcono ciut więcej uwagi. Stacja już raz zawiodła w dziedzinie historii, kiedy to pomylono chociażby datę wybuchu II wojny światowej. Teraz oblali egzamin z języka polskiego.

Zobacz także:  Wpadka w TVP Info. Kadr odsłonił to, czego nie powinien. „Nowe dno”

Wpadka w TVP Info. Co z zasadami języka polskiego?

Program Michała Rachonia „#Jedziemy” jest uznawany za jeden z tych bardziej kontrowersyjnych emitowanych na antenie TVP Info. W internecie niejednokrotnie zwracano uwagę na jednostronność prowadzącego, pytania nie na miejscu czy skandaliczne stwierdzenia.

Jednak tym razem zawiodły osoby odpowiedzialne za przygotowanie materiałów, które ukażą się na ekranie. Podczas odcinka zostały pokazane wyniki sondy. Respondentów zapytano – tutaj pisownia oryginalna – „Czy w polsce powinno zostać wprowadzone euro?”.

65% było na nie, a 35% pytanych odpowiedziało twierdząco. Nie wyniki są tutaj ważne, a pytanie: na grafice nazwę naszego kraju napisano małą literą, a nie, jak uczyli nas wszystkich poloniści i polonistki, wielką literą.

- Takie standardy. Nic nowego. Równają do swego elektoratu – skwitował internauta.

Redakcja poleca

- Jeb*ni idioci. Podstawowe rzeczy leżą i kwiczą – ostro podsumował kolejny komentujący.

- Ktoś tu chyba oblał maturę – czytamy.

Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen