Obserwuj w Google News

Wpadka w TVP Info. Kadr odsłonił to, czego nie powinien. „Nowe dno”

Anna Skalik
2 min. czytania
06.07.2022 16:17
Zareaguj Reakcja

TVP Info zaliczyła kolejną wpadkę. W jednym z niedawnych reportaży pokazano kadr z wrażliwymi danymi. Internauci nie zostawiają na realizatorach suchej nitki, nazywając materiał "nowym dnem".

TVP Info
fot. TVP Info/screen

Telewizja publiczna w swoim obecnym, prorządowym wydaniu, często bywa przedmiotem żartów internautów. „Paski” stały się niemal legendą, a w programach pokazywane są materiały, które wprawiają widzów w osłupienie. Niekiedy łatwo stwierdzić, że ktoś musiał wykazać się dużą wyobraźnią, by stworzyć jakiś przekaz – na przykład słynny już  reportaż z „projektantem mody” Christianem Paulem, który zachwycał się stylem Agaty Dudy. Inną często komentowaną wpadką, był udział pracownicy Lasów Państwowych w reportażu o wycieczkach po lesie. Kobieta została przedstawiona jako turystka.

Zobacz także: Aktorka pokazała zdjęcie z pobitą twarzą. Judith Chemla jest ofiarą przemocy domowej [FOTO]

Tym razem chodzi o wpadkę całkiem innego typu, związaną z bezpieczeństwem wrażliwych danych. Telewizja, zdaniem komentujących, zamiast edukować widzów, dała popis kompletnej ignorancji w tym zakresie. W jednym z materiałów pokazano osobę pracującą przy biurku, a na tablicy przed nią widoczne były loginy i hasła.

Najbardziej zaskakujące paski TVP [GALERIA]

Wpadka w TVP Info. W kadrze pokazano loginy i hasła

Wyciek wrażliwych danych został od razu zauważony przez czujnych widzów. Stopklatka z reportażu od razu pojawiła się w sieci. Opublikowana została przez „Niebezpiecznik”, a także profil „Oglądam Wiadomości, bo nie stać mnie na dopalacze”. Pod postami internauci bezlitośnie wyśmiewali podejście do kwestii bezpieczeństwa wrażliwych danych w TVP.

Uwadze komentujących, którzy wpadkę nazywają "nowym dnem", nie uszło także, że na tablicy wisi wizerunek Jana Pawła II, co stało się pretekstem do kolejnych żartów.

Redakcja poleca

Strzeżonego JPII strzeże.

Spokojnie, nie widzicie dodatkowego firewalla w postaci zdjęcia papieża?

Święty papież z aureolą pilnuje. Nic złego się nie stanie.

Zamiast hasło zaszyfrować papież będzie go pilnować.

Tam już gorzej i głupiej być nie może... – piszą internauci.

Pojawiły się także nawiązania do wycieków maili Michała Dworczyka.

To poniekąd uwiarygadnia maile Dworczyka, jak oni tam tak haseł pilnują… – żartuje inny komentujący.