Obserwuj w Google News

Aktorka pokazała zdjęcie z pobitą twarzą. Judith Chemla jest ofiarą przemocy domowej [FOTO]

Anna Skalik
3 min. czytania
06.07.2022 15:22
Zareaguj Reakcja

Znana francuska aktorka pokazała zdjęcie z pobitą twarzą. Judith Chemla ujawniła, że jest ofiarą przemocy domowej. Jej oprawca, mimo wyroku, wciąż nie daje jej spokoju. "Nie wstydzę się tego zdjęcia" - pisze gwiazda.

Judith Chemla
fot. AFP/EAST NEWS/Instagram/judithhhhhhhhhhhhhh/screen

Francuska aktorka Judith Chemla przed rokiem ujawniła, że jest ofiarą przemocy domowej. Gwiazda znana z licznych kreacji filmowych, dwukrotnie nominowana do Cezara – najważniejszej francuskiej nagrody filmowej – znów pokazała swoją twarz po pobiciu. Na Instagramie zamieściła przerażające zdjęcia. Jedno z nich, wykonane najpewniej na krótko po ataku agresora, jest wyjątkowo przerażające. Ukazuje siniaki, pęknięcia skóry i oczy przerażonej kobiety.

Jak ujawnia aktorka, sprawcą przemocy jest jej były partner i ojciec jej dziecka – reżyser filmowy Yohan Manc. Mężczyzna w maju tego roku usłyszał wyrok pozbawienia wolności na osiem miesięcy w zawieszeniu za znęcanie się nad kobietą.

Zobacz także: Macy Gray obraża osoby transpłciowe? Szokująca wypowiedź piosenkarki

Judith Chemla jest ofiarą przemocy domowej. Francuska aktorka pokazała przerażające zdjęcia

Zdjęcie, które Chemla zamieściła w sieci, wykonane zostało przed rokiem, o czym aktorka pisze w treści wpisu. Jednak informuje, że mimo postanowienia sądu były partner wciąż ją nęka, na co ma wiele dowodów. Gwiazda rozważa, co robić – czy po raz trzeci w tym roku składać doniesienie na swojego oprawcę.

Gwiazda podkreśla, że były partner manipuluje ich 5-letnią córką, dla której jest normalnym ojcem, a która nie zna prawdy. Jako matka obawia się, że dziewczynka będzie cierpiała, jeśli ojciec trafi do więzienia i dlatego, z dużym prawdopodobieństwem, wciąż nie podjęła ostatecznych kroków, mogących doprowadzić agresora do bezwzględnego pozbawienia wolności.

Redakcja poleca

Rok temu moja twarz była zraniona, niebieska, fioletowa pod okiem, widziałam siebie zdeformowaną. Rok temu spojrzałem na swoją twarz w lustrze i wiedziałem, że nie mogę dłużej ukrywać swojej twarzy. Ojciec mojej córki... – napisała we wpisie. Nie wstydzę się tego zdjęcia. To on powinien się wstydzić, powinien się wstydzić dzisiaj, rok później, zamiast dalej mnie naciskać, próbować mną manipulować, zamiast mamić głowę naszemu dziecku, powinien się wstydzić i cicho – stwierdziła francuska gwiazda.

Nie mogę tego dłużej znieść. Domagam się pokoju. Czy to jasne? – napisała aktorka.

Pod jej postem pojawiło się mnóstwo komentarzy ze słowami wsparcia dla gwiazdy. Z kolei były partner nie ustosunkował się do oskarżeń.

Jeśli doświadczyłeś/łaś przemocy fizycznej lub psychicznej, pamiętaj, że możesz poszukać pomocy. Poniżej publikujemy listę numerów telefonów, które mogą ułatwić Ci zrobić pierwszy krok.

Pomoc dla ofiar przemocy:

  • Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 -telefon pracuje całodobowo
  • Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00
  • Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9.30-15.30, połączenie bezpłatne)
  • Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)
  • Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12.00 do 18.00 telefoniczny dyżur prawny)
  • Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy
  • Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele- 800 280 900 Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00.