Obserwuj w Google News

Dowbor szczerze o Romanowskiej. Wytknęła jej brak doświadczenia

3 min. czytania
29.05.2023 15:33

Katarzyna Dowbor opowiedziała o zwolnieniu z Polsatu. Dziennikarka skomentowała angaż Elżbiety Romanowskiej do programu „Nasz nowy dom”. Co gwiazda sądzi o swojej następczyni?

katarzyna-dowbor-szczerze-o-elżbiecie-romanowskiej-wytknęła-jej-brak-doświadczenia
fot. Tadeusz Wypych/East News, Tomasz Urbanek/East News

Katarzyna Dowbor udzieliła pierwszego wywiadu po zwolnieniu z Polsatu. Gwiazda straciła pracę, a decyzją Edwarda Miszczaka nową prowadzącą programu „ Nasz nowy dom” została Elżbieta Romanowska. Telewidzowie gorzko ocenili wybór aktorki na następczynię dziennikarki. Nowa gospodyni zdążyła już ostro zareagować na negatywne komentarze. Teraz dowiedzieliśmy się, co o Romanowskiej sądzi sama Dowbor. Była prowadząca „Naszego nowego domu” nie gryzła się w język i szczerze oceniła angaż młodszej koleżanki.

Katarzyna Dowbor o zmianach w programie „Nasz nowy dom”. Co sądzi o Elżbiecie Romanowskiej?

Katarzyna Dowbor udzieliła wywiadu dziennikarzom Wysokich Obcasów, w którym zdradziła kulisy zwolnienia z Polsatu. Przyznała, że rozmowa z szefostwem nie trwała długo, a ona poczuła się upokorzona. Zapytana o swoją następczynię początkowo ostrożnie dobierała słowa.

- Nie ma sensu hejtować kogoś, kogo się jeszcze nie widziało na planie. Trzeba dać szansę. Wiem tylko, że temu programowi trzeba się poświęcić bez reszty. On jest tego wart, ludzie, którym się pomaga, potrzebują tego - powiedziała.

Później dziennikarka pokusiła się jednak o mocniejszą ocenę zmian w show „Nasz nowy dom”. - Gdy słyszę, że nowością ma być teraz, że prowadząca, moja następczyni, będzie zbijać kafelki i burzyć ściany, to myślę: to już było. Ja też biegałam w kasku, rozwalałam kafelki, zgrzewałam rury z hydraulikami. I doszliśmy do wniosku, że ja im bardziej przeszkadzam - zauważyła Dowbor.

Redakcja poleca

Katarzyna Dowbor oschle o Elżbiecie Romanowskiej. Zdradziła sekret produkcji

Gwiazda negatywnie ocenia decyzję dotyczącą „odświeżenia” show. Uważa, że zwłaszcza przy programach z misją, gdzie prowadząca zderza się z cierpieniem ludzi, liczy się doświadczenie. - Kilka osób po moim zwolnieniu napisało: „Czas jej na emeryturę”. A ja uważam, że pewnych rzeczy nie powinni robić ludzie bez doświadczenia - wbiła szpilę Romanowskiej.

- Trzeba mieć wrażliwość, coś w życiu przeżyć, doświadczyć klęski i zwycięstwa. (…) Przez ostatnie dziesięć lat robię coś dla innych. W programie, w którym sprawdzają się ludzie z doświadczeniem. A przecież każda moja zmarszczka jest kolejnym doświadczeniem - tłumaczyła.

Według doniesień Shownews.pl początkowo stacja w roli nowej prowadzącej widziała Katarzynę Skrzynecką. Była jurorka show „ Twoja twarz brzmi znajomo” nie przyjęła propozycji, ponieważ uważa, że „nie wchodzi się w czyjeś buty”. W wywiadzie nie padło żadne nazwisko. Dowbor wspomniała jednak o telefonie od koleżanki z branży.

- Do mnie zadzwoniła koleżanka, która powiedziała, że miała propozycję, aby zastąpić mnie na stanowisku prowadzącej. Nie zgodziła się. „Coś ty, nie wchodzi się w czyjeś buty” - powiedziała. Ale powiedziała także, że tę propozycję dostała miesiąc wcześniej, zanim ja dostałam rozpiskę zaplanowanych nagrań. Zaraz po zakończeniu poprzedniej transzy już ktoś szukał mojej następczyni. To zabolało - ujawniła sekret produkcji Dowbor.

Redakcja poleca

Spodziewaliście się, że Elżbieta Romanowska nie była pierwszą gwiazdą, którą Edward Miszczak brał pod uwagę, myśląc o nowej prowadzącej programu „Nasz nowy dom”?

Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News