Obserwuj w Google News

Jeremy Renner walczy o życie. Rodzina wydała oświadczenie

2 min. czytania
03.01.2023 08:16
Zareaguj Reakcja

Jeremy Renner, aktor znany z roli Clinta „Hawkeye’a” Burtona w filmach Marvela, miał poważny wypadek na pługu śnieżnym. 1 stycznia, dzięki szybkiej reakcji rodziny i sąsiadów, został przetransportowany helikopterem do szpitala. Stan zdrowia aktora określa się jako „krytyczny, ale stabilny”. Znane są pierwsze szczegóły wypadku, a rodzina wydała oświadczenie.

Jeremy Renner
fot. Jordan Strauss/Invision/AP/East News

Jeremy Renner w dniu wypadku przebywał na swoim ranczu w okolicach Mount Rose Highway w Reno w amerykańskim stanie Nevada. Aktor zajmował się odśnieżaniem pługiem – w Stany Zjednoczone uderzyła śnieżyca stulecia. W pewnym momencie pojazd miał przejechać po nodze aktora. Rodzina poinformowała, że obrażenia były poważniejsze.

Zobacz także:  Jay Leno opowiedział o swoim wypadku. "Paliła mi się twarz"

Jeremy Renner walczy o życie. Szczegóły wypadku aktora

- Potwierdzamy, że Jeremy jest w stanie krytycznym, ale stabilnym. Odniósł obrażenia w czasie wypadku, podczas odśnieżania. W szpitalu jest przy nim rodzina, otrzymuje znakomitą opiekę – poinformował rzecznik aktora.

Jeremy Renner ma na swoim ranczu kilka pługów śnieżnych. 1 stycznia odśnieżał posesję jednym z pojazdów. Jak nieoficjalnie podało „TMZ” mogły zawieść zabezpieczenia w maszynie.

„TMZ” początkowo informowało, że pług śnieżny przejechał po nodze Jeremy’ego Rennera, przez co aktor stracił ogromną ilość krwi. Na pomoc ruszył sąsiad, który jest lekarzem i do momentu przybycia ratowników oraz przetransportowania do szpitala, starał się zatamować krwawienie.

- Sąsiad zdołał założyć opaskę uciskową na nogę gwiazdy „Avengers”, dopóki nie pojawili się ratownicy medyczni, którzy zabrali go do szpitala – podało „TZM”. Teraz rodzina aktora wydała oświadczenie. Doszło nie tylko do urazu kończyny, ale też klatki piersiowej.

Redakcja poleca

- Możemy potwierdzić, że Jeremy doznał tępego urazu klatki piersiowej i urazów ortopedycznych i przeszedł operację dzisiaj, 2 stycznia 2023 r. Wrócił z operacji i pozostaje na oddziale intensywnej terapii w stanie krytycznym, ale stabilnym – podała rodzina gwiazdy „Avengers”.

W dalszej części oświadczenia możemy przeczytać, że rodzina dziękuje za pomoc i opiekę lekarzom, pielęgniarkom, Truckee Meadows Fire and Rescue, szeryfowi hrabstwa Washoe, burmistrz Reno Hillary Schieve oraz rodzinom Carano i Murdock. Bliscy są też wdzięczni za wsparcie okazane przez fanów.