Obserwuj w Google News

Natalia Siwiec zszokowana zachowaniem Jana Pawła II: "Kościół to obrzydliwa instytucja"

2 min. czytania
07.03.2023 09:12
Zareaguj Reakcja

Natalia Siwiec zapoznała się z nowymi faktami na temat papieża Jana Pawła II. Uwikłany w krycie pedofilów w sutannach Wojtyła słusznie oburzył celebrytkę.

Jan Paweł II, Natalia Siwiec
fot. MONKPRESS/East News, Artur Zawadzki/REPORTER

Natalia Siwiec postanowiła odnieść się do ujawnionych ostatnio materiałów świadczących o tym, że Jan Paweł II doskonale zdawał sobie sprawę z systemu chroniącego księży pedofilów i nic nie zrobił, żeby to zmienić. Celebrytka jest zgorszona.

Natalia Siwiec potępia Karola Wojtyłę

Jan Paweł II jest w Polsce ważną figurą. Po tym jak został uznany za świętego, papieżomania tylko przybrała na sile. Wojtyła stał się złotym cielcem i wielu wyznawców jego kultu zapomniało, że był tylko człowiekiem. Tym bardziej trudno uwierzyć im teraz, że Jan Paweł II mógł mieć coś na sumieniu.

Redakcja poleca

Dziennikarz TVN24 Marcin Gutowski w ostatnim czasie pracował nad materiałem, który ma na celu ukazanie, jak bardzo papież Polak był uwikłany w ochronę drapieżców seksualnych w sutannach. W serwisie TVN24.pl pojawił się artykuł poświęcony reportażowi "Franciszkańska 3", który opowiada o działalności Wojtyły w latach 60. XX wieku. Gutowski znalazł dowody na to, że ówczesny kardynał Wojtyła, który zajął to wysokie stanowisko niezwykle szybko, miał świadomość pedofilskiego procederu w kościele katolickim. Mimo to, nic ze sprawą nie zrobił.

Na Instagramie Siwiec pojawiła się relacja, w której celebrytka udostępniła fragment artykułu, a także podzieliła się swoim zdaniem na ten temat.

print screen z Instagam/Natalia Siwiec
fot. print screen z Instagam/Natalia Siwiec
Wstrętne to jest! Nie ma już się nawet jak łudzić, że ktoś tam może, mógł być czysty! Kościół to obrzydliwa instytucja i tyle. Monarchia.

Jak widać, modelka doszła do wniosków, które powinna wyciągnąć osoba posługująca się racjonalnym myśleniem, niezindoktrynowanym przez polski kościół katolicki. Niestety istnieje wielu celebrytów, dziennikarzy, a nawet polityków obu stron barykady, którzy wciąż bronią Jana Pawła II. Fakty są jednak jasne.

Redakcja poleca

"Franciszkańska 3": kiedy premiera reportażu?

Reportaż Gutowskiego to kolejna część cyklu "Bielmo". "Franciszkańska 3" trafiła na antenę TVN24 6 marca 2023 roku o godzinie 20:30. Produkcja jest również dostępna w internecie na platformie TVN24 GO. To jednak nie koniec nowych faktów na temat działalności Karola Wojtyły sprzed pontyfikatu. 8 marca 2023 roku do sprzedaży trafi książka "Maxima culpa. Jan Paweł II wiedział" Ekke Overbeeka. Holenderski dziennikarz śledczy niezależnie od Gutowskiego badał tę samą sprawę i również znalazł dowody na to, że papież Polak doskonale zdawał sobie sprawę z pedofilskiego procederu w kościele katolickim. 

RadioZET.pl/Instagram