Obserwuj w Google News

Królikowski miał grać papieża. Patryk Vega zniszczył mu karierę?

2 min. czytania
22.01.2023 14:22
Zareaguj Reakcja

Antek Królikowski otrzymał propozycję zagrania Karola Wojtyły. Kiedy jednak wziął udział w filmie Patryka Vegi, oferta nie była już dłużej aktualna.

Karol Wojtyła, Antek Królikowski, Patryk Vega
fot. MICHAL DYJUK/REPORTER /TRICOLORS/East News/ PIOTR TRACZ/REPORTER

Antek Królikowski jest od jakiegoś czasu na cenzurowanym. Nie chodzi jedynie o stratę w oczach fanów po serii ekscesów młodego aktora. Współpracownicy również się od niego odsunęli, przez co stracił okazję zagrania Karola Wojtyły, znanego również jako papież Jan Paweł II.

Antek Królikowski miał zagrać papieża

Organizowanie walki sobowtórów Wołodymyra Zełenskiego i Władimira Putina, czy burza medialna związana ze związkiem Królikowskiego z Joanną Opozdą to nie jedyne powody, dla których gwiazdor staje się powoli persona non grata. Okazuje się, że współpraca z Patrykiem Vegą przyczyniła się do utraty roli papieża Polaka.

Redakcja poleca

Jak podaje "Na żywo", Królikowski dostał propozycję zagrania Wojtyły w spektaklu teatralnym w reżyserii Pawła Woldana. W sztuce opowiadającej o życiu Jana Pawła II, aktor miał wcielić się w młodego papieża. Tydzień po otrzymaniu angażu Królikowski dostał jednak telefon, w którym oznajmiono mu, że już dłużej nie jest kandydatem do roli duchownego.

Według informatora tygodnika wszystko przez udział w filmie Patryka Vegi "Bad Boy". Królikowski wcielił się w nim w tytułowego bohatera - gangstera Pawła Zawrotnego, który był postacią pozbawioną skrupułów, wulgarną i agresywną. Kiedy twórcy spektaklu zobaczyli kandydata do roli Wojtyły w zwiastunie produkcji Vegi, stwierdzili, że nie wypada, by odtwórca ordynarnego przestępcy wcielał się w głowę Kościoła Katolickiego. Finalnie młodego papieża zagrał Józef Pawłowski.

Redakcja poleca

Antek Królikowski: parias polskiego aktorstwa

Współpraca z Vegą może i ograniczyła Królikowskiemu szansę na wcielenie się w Wojtyłę, ale mimo szkodliwości produkcji wątpliwej jakości autorstwa reżysera, nie jest to aż taka przewina, jak w przypadku karygodnego zachowania wobec matki jego syna - Joanny Opozdy. Aktor żalił się w rozmowie z "Faktem", że z powodu afery związanej z kłopotami w jego małżeństwie, stracił rolę w serialu "Mecenas Porada". Być może artysta musi po prostu trochę poczekać. Istnieje szansa, że dzięki filmowi dokumentalnemu braci Sekielskich, traktującemu o pobłażaniu pedofilom w sutannach przez Jana Pawła II, za kilka lat Królikowski jako Wojtyła nie będzie niczym zdrożnym. Możliwe, że demitologizacja papieża sprawi, iż w przyszłości powstanie fabuła o duchownym, niebędąca laurką, a rozliczeniem go z grzechów i wówczas aktor będzie jednym z kandydatów do głównej roli. 

RadioZET.pl/Na Żywo, Fakt