Obserwuj w Google News

Dorota Szelągowska w „Dzień Dobry TVN”? Katarzyna Grochola ujawnia plany córki

3 min. czytania
05.11.2023 16:02
Zareaguj Reakcja

Dorota Szelągowska zostanie nową prowadzącą „Dzień Dobry TVN”? Katarzyna Grochola udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o planach córki. Jak rozwinie się jej telewizyjna kariera?

Dorota Szelągowska w „Dzień Dobry TVN”? Katarzyna Grochola ujawnia plany córki
fot. Artur Zawadzki/East News, Piotr Kamionka/East News

Dorota Szelągowska to jedna z największych gwiazd TVN. Widzowie doskonale znają ją z takich programów jak „Totalne remonty Szelągowskiej”, „Dorota Was urządzi” czy „Polowanie na kuchnię”. Niedawno pojawiły się plotki, że prezenterka zostanie nową prowadzącą „Dzień Dobry TVN”. Niewielu pamięta, że ma już ona doświadczenie w pracy przy śniadaniówce. Lata temu była gospodynią „ Pytania na Śniadanie” TVP. Czy teraz dołączy do ekipy konkurencyjnego show? O planach córki opowiedziała Katarzyna Grochola, która udzieliła wywiadu dziennikarzom Plejady.

Katarzyna Grochola o planach córki. Dorota Szelągowska poprowadzi „Dzień Dobry TVN”?

W rozmowie z Plejadą Katarzyna Grochola wspomniała o telewizyjnym doświadczeniu córki. Okazuje się, że praca na planie „Pytania na Śniadanie” nie była dla niej łatwa. Pisarka ujawniła, że Dorota Szelągowska nie lubi programów na żywo. - Nie wiem, czy moja córka przepada za programami na żywo. Ja przepadam, bo nawet jak strzelę gafę, to mam szansę to poprawić. Dorotę to trochę wykańczało, więc nie wiem, czy ten akurat format jest dla niej - stwierdziła, rozczarowując tych, którzy liczyli na angaż prezenterki w „ Dzień Dobry TVN”.

W dalszej części wywiadu opowiedziała o zawodowych wyzwaniach córki związanych z jej programami poświęconymi remontom wnętrz. - Moja córka naprawdę ciężko pracuje. Jeździ na plan i jest pięć dni w obcym miejscu - w Gdyni, pod Krakowem albo na innym krańcu Polski. Mam nadzieję, że w końcu odetchnie i zacznie się cieszyć z tego, co ma i... ze swojego wolnego czasu - powiedziała. Dorota Szelągowska chyba jednak nie myśli o urlopie.

Redakcja poleca

Dorota Szelągowska jurorką „Masterchefa” dla nastolatków. Tak zaczęła się jej przygoda z kuchnią

Jakiś czas temu TVN ogłosił powstanie nowej wersji „ Masterchefa”. W kolejnej odsłonie reality-show zobaczymy nastoletnich kucharzy. W jury zabraknie Anny Starmach, a jej miejsce zajmie Dorota Szelągowska. Obecnie kojarzona głównie z formatami o wystroju wnętrz prezenterka ma spore doświadczenie branży kulinarnej. W 2022 wydała z Małgorzatą Molską e-book „Nieznośna lekkość jedzenia”. Prowadziła też takie programy jak „Dietosfera” Kuchni TV czy „Wszystkiego słodkiego” TVN. Katarzyna Grochola zdradziła, jak zaczęła się przygoda Doroty Szelągowskiej z gotowaniem.

- Miała osiem lat, kiedy zadzwoniła do mnie do pracy (...) i powiedziała, że zapaliła piekarnik, bo zrobiła mi kurczaka. Przypomnę, piekarnik nie był elektryczny - był na gaz i należało tam wsadzić zapałkę. Zapalanie piekarnika przyprawiało mnie zawsze o dreszcze, bo tam musiało się zebrać dużo gazu. Tak szybko, jak jechałam wtedy taksówką, to nigdy w życiu mi się już nie zdarzyło - opowiadała pisarka.

- Otworzyłam drzwi i okazało się, że piekarnik już działa, a w środku piecze się kurczak z plastrami cytryny. To było bardzo dawno - ponad 34 lata temu. Bardzo jestem ciekawa, jak ona poprowadzi tego „Masterchefa”. To bardziej moja matka nauczyła ją gotować, bo ja byłam niekonwencjonalna w łataniu budżetu domowego. Potrafiłam z kawałka makaronu, połowy puszki jakiejś ryby i kawałka starego sera pożyczonego od sąsiadki zrobić dobrą zapiekankę. Za to Dorota wybitnie gotuje - podsumowała Grochola.

Źródło: Radio ZET/Plejada

Nie przegap
Dorota Wellman uderzyła Marcina Prokopa w „Dzień Dobry TVN”. Porównał ją do Danuty Holeckiej
9 Zobacz galerię
fot. TVN (Dzień Dobry TVN)