Obserwuj w Google News

Były szef "Wiadomości" w TVP zainkasował miliony. W sieci chwali się, na co trwoni majątek

3 min. czytania
05.11.2023 15:17
Zareaguj Reakcja

Jarosław Olechowski przez lata dziennikarskiej kariery związany był głównie z TVP. U publicznego nadawcy dorobił się majątku, a teraz w sieci obnosi się ze swoim bogactwem i chwali, na co trwoni krocie. Markowe ubrania, zagraniczne wycieczki, drogie hotele i zabawy na jachcie. Jak jeszcze bawi się były pracownik Telewizji Polskiej?

Jarosław Olechowski chwali się wystawnym życiem za kasę z TVP
fot. Pawel Wodzynski/East News/Instagram/@jaroslaw.olechowski/screen

Jarosław Olechowski związany był z TVP od początku swojej dziennikarskiej kariery. W pierwszych latach pracował jako reporter "Panoramy" i " Wiadomości", ale jego kariera najszybciej rozwijała się od 2015 roku, czyli od chwili, kiedy władzę nad publicznym medium przejął PiS. Najpierw awansował na szefa "Wiadomości", a potem został mianowany dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. W kwietniu, w atmosferze skandalu, pożegnał się ze stanowiskiem, a ostatnio za sprawą raportu NIK wyszło, że były szef głównego programu informacyjnego TVP był najlepiej opłacanym pracownikiem publicznego nadawcy. Teraz Jarosław Olechowski ma czas, by wydawać zgromadzony majątek, czym chętnie chwali się w mediach społecznościowych.

Tak się żyje za pieniądze z TVP. Jarosław Olechowski chwali się wystawnym życiem

15 lat pracy w TVP było dla Jarosława Olechowskiego okazją do zgromadzenia wielkiego majątku. Dzięki lukratywnemu kontraktowi tylko od początku 2020 roku na jego konto wpłynęło 3,7 miliona złotych z wynagrodzenia, a dodatkowo ponad 1,5 miliona z umów cywilnoprawnych. Te przeszło 5 milionów złotych z pewnością wystarcza mu na prowadzenie bardzo wystawnego życia. Ale tego wcale nie trzeba się domyślać, bo były dyrektor "Wiadomości" właśnie pochwalił się tym wszystkim w sieci. Wczoraj niespodziewanie na jego Instagramie pojawiło się nie kilka, a kilkadziesiąt zdjęć z różnych luksusowych przygód.

Wenecja, Nowy Jork, Dubaj i Las Vegas - to tylko kilka kierunków, które obrał Olechowski ze swoją ukochaną. Na zdjęciach pozuje w ubraniach Versace czy Louis Vuitton, wybiera luksusowe szampany i kolacje w drogich restauracjach, chętnie też bawi się na jachcie.

Jarosław Olechowski w TVP dorobił się fortuny, teraz trwoni majątek

Trudno powiedzieć, co stoi za niespodziewaną publikacją tych wszystkich zdjęć, dokumentujących wystawne życie byłego dyrektora "Wiadomości", ale od razu wzbudziły one negatywny odbiór wśród internautów. Pod częścią zdjęć komentarze zostały wyłączone, ale pod tymi, gdzie możliwość komentowania nie jest ograniczona, pojawiło się mnóstwo niepochlebnych opinii. Internauci krytykują Olechowskiego m.in. za to, że pracował dla propagandowej TVP i na niej się wybił, ale zarzucają mu też brak klasy, którego nie zmienią żadne pieniądze.

"Dowód, ze żadna kasa nie zastąpi KLASY.... Sukienka za mała. Kozaki tandetne. Marynarka źle leży, a te buty z innej bajki. Ale na pewno wszystko było bardzo drogie", "Można kupować drogie rzeczy… ale gustu i smaku, jak widać, się nie kupi. A! Proszę wyjąć — jeszcze jedno źdźbło w bucie zostało", "Jak się miliony zarabia za nadzorowanie propagandy i sączenia hejtu...", "Old money to to nie jest. Taki nowy ruski, który twierdzi, że jak blink i label założy i okrasi fotką z Dubaju (największej tandety świata) to zyska klasę. Żenada za pieniądze podatników" - piszą skonsternowani i rozgoryczeni internauci.

Źródło: Radio ZET/Pudelek/Plotek

Nie przegap
Jakie wykształcenie mają gwiazdy TVP? Oto, co studiowali Holecka czy Norbi
15 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News