Obserwuj w Google News

Krzysztof Rutkowski sprzedaje dom za miliony. To prawdziwy pałac

2 min. czytania
28.02.2023 10:38

Krzysztof Rutkowski skończył z karierą detektywa. Jako celebryta i biznesmen utrzymuje się między innymi z obrotu nieruchomościami. W tym biznesie idzie mu całkiem nieźle. Niedawno wystawił na sprzedaż willę za miliony złotych.

Krzysztof Rutkowski sprzedaje dom za miliony. To prawdziwy pałac
fot. Hornet/REPORTER

Krzysztof Rutkowski zdobył rozgłos jako detektyw-celebryta. Dziś były śledczy i milicjant nie tylko zajmuje się prowadzeniem własnego biznesu, ale także obrotem nieruchomości. Kupuje mieszkania i domy, a następnie sprzedaje je z zyskiem. Za jeden z nich zażyczył sobie astronomiczną sumę 10 milionów złotych.

Zobacz także: Krzysztof Rutkowski stracił prawo jazdy. Jest komentarz byłego detektywa

Krzysztof Rutkowski sprzedaje willę. Cena powala

Jakiś czas temu Krzysztof Rutkowski nabył prawdziwy pałac. Wybudowana w XVII wieku posiadłość znajduje się w Szczepowie na Dolnym Śląsku. Jak podaje Pomponik, w willi jest aż 70 pomieszczeń, z czego trzy to ogromne sale bankietowe. W skład posiadłości wchodzi również 13-hektarowy park z zarybionymi stawami. Brzmi dobrze? By zostać właścicielem luksusowego domu, wystarczy zapłacić 10 milionów złotych.

Zobacz także: Rutkowski płaci alimenty byłej żonie. "Stać mnie"

Krzysztof Rutkowski: kariera i kontrowersje

Krzysztof Rutkowski zrobił karierę, prowadząc biuro detektywistyczne "Rutkowski". Jako śledczy angażował się w sprawy kryminalne, które wzbudzały zainteresowanie mediów i zapewniły mu ogólnopolski rozgłos. Prowadził śledztwo w sprawie zaginięcia Magdaleny Waśniewskiej oraz prowadził poszukiwania Ewy Tylman.

Później wszedł do świata show-bizu. Był gwiazdą programu "Detektyw", emitowanego przez TVN, oraz występował w "Tańcu z gwiazdami".

Jego działalność była równie głośna, jak kontrowersyjna. W 2005 roku pracownicy Rutkowskiego na potrzeby programu "Detektyw" dokonali bezprawnego zatrzymania dwóch mężczyzn. Za ten czyn sąd nakazał byłemu już detektywowi zapłatę 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanych. Był to dopiero początek jego problemów z wymiarem sprawiedliwości.

Zaledwie rok po dokonaniu wspomnianego wcześniej zatrzymania Krzysztof Rutkowski stał się obiektem zainteresowania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Był wówczas podejrzewany o pranie brudnych pieniędzy. W późniejszym czasie był oskarżony m.in. o kolejne bezprawne zatrzymanie poszukiwanej osoby oraz prowadzenie działalności detektywistycznej bez wymaganych uprawnień.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Pomponik.pl/WP.pl/Wyborcza.pl