Obserwuj w Google News

Blanka Stajkow na Eurowizji 2023. Tego nie wiesz o polskiej reprezentantce

2 min. czytania
13.05.2023 14:50

Blanka Stajkow medialny rozgłos zyskała dzięki preselekcjom do Eurowizji i już dziś będzie reprezentować nasz kraj w finale konkursu. Choć szybko zdobywa uznanie wśród fanów plebiscytu, to jednak wciąż jest mało znana w Polsce. Aby przybliżyć jej sylwetkę przygotowaliśmy kilka ciekawych faktów na temat naszej gwiazdy. Tego o Blance na pewno nie wiedzieliście!

Blanka Stajkow ciekawostki
fot. Cover Images/East News

Blanka Stajkow z utworem "Solo" weźmie udział w finale 67. Konkursie Piosenki Eurowizji. Młoda piosenkarka szybko dobyła popularność wśród polskich widzów plebiscytu i po początkowej fali krytyki, jaka na nią spadła, zyskuje coraz większą sympatię. Choć większości fanów Blanka dała się poznać dzięki eurowizyjnym preselekcjom, to jednak 24-latka już wcześniej występowała w telewizji - i to nie jeden raz. To nie wszystkie ciekawostki na temat polskiej reprezentantki na Eurowizji 2023. Sprawdź, czego jeszcze o niej nie wiedziałeś! Oto 5 interesujących faktów na temat Blanki Stajkow.

Tego nie wiesz o blance Stajkow. 5 ciekawostek o artystce

1. Blanka ma bułgarskie korzenie - jej tatą jest bułgarski biznesmen. Ona sama, jako dziecko, przez prawie rok mieszkała w stolicy Bułgarii, Sofii.

Redakcja poleca

2. Po przeprowadzce do Polski Blanka wraz z rodziną mieszkała w Mierzynie. Tam jako 11-latka zdobyła rozgłos po tym, jak wykupiła lokalny billboard, by złożyć swojej mamie urodzinowe życzenia. Trzeba przyznać, że to bardzo oryginalny pomysł!

Zobacz także: Tak wygląda Blanka Stajkow bez makijażu. Poznalibyście, że to ona? 

3. Choć muzyką interesuje się od najmłodszych lat, to jednak jej drugim obszarem zainteresowań jest modeling. Nie każdy o tym wie, że Blanka ma za sobą udział w castingach do programu "Top Model". Kilka jej zdjęć z tamtego okresu można znaleźć w mediach. Piosenkarka wygląda na nich bardzo odmiennie od swojego dzisiejszego wizerunku. Trudno wręcz poznać, że to Blanka!

4. Udział w castingach do " Top model" nie był pierwszą telewizyjna przygodą Blanki Stajkow. W 2014 roku pojawiła się w "Dzień dobry TVN", gdzie wystąpiła z własnym utworem w cyklicznym muzycznym zakończeniu programu.

5. Swoją pierwszą piosenkę Blanka napisała prawie 10 lat temu, w 2014 roku. Był to utwór "Strong Eough". Potem, ze swoim autorskim materiałem, wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkała przez cztery lata. Tam występowała w restauracjach i pubach Los Angeles i Nowego Yorku.

Blanka Stajkow na Eurowizji 2023

Jak widać, Blanka ma mnóstwo ciekawych doświadczeń, a już dziś dopisze do nich coś, o czym marzy niemal każdy artysta: występ w finale Eurowizji. Na koncercie w Liverpoolu polska reprezentantka wystąpi z numerem czwartym. Transmisja Eurowizji tradycyjnie dostępna będzie w TVP, ale Eurowizja na żywo dostępna będzie także na naszej stornie internetowej. Do tego wydarzenia 67. Konkursu Piosenki Eurowizji będzie można śledzić na antenie RadiaZET, którego dziennikarze wprost z Wielkiej Brytanii przekazywać będą najgorętsze eurowizyjne newsy.

Najbardziej kontrowersyjne występy na Eurowizji. Oni zszokowali publiczność
5 Zobacz galerię
fot. YouTube: Eurovision Song Contest