Obserwuj w Google News

Aleksander Kwaśniewski zdradził sekret żony. Lata temu podjęła trudną decyzję

2 min. czytania
30.06.2023 10:14
Zareaguj Reakcja

Aleksander Kwaśniewski opowiedział o małżeństwie z Jolantą Kwaśniewską. Gość Radia ZET udzielił wywiadu Bogdanowi Rymanowskiego i zdradził, że jego żona musiała podjąć trudną decyzję. Prezydent po latach ujawnił sekret Pierwszej Damy.

aleksander-kwaśniewski-zdradził-sekret-żony-jolanta-kwaśniewska-podjęła-trudną-decyzję
fot. Piotr Molecki/East News

Aleksander Kwaśniewski i Jolanta Kwaśniewska uchodzą za jedną z najlepiej dobranych par w Polsce. Para od lat pozostaje zgodnym małżeństwem, a polityk wciąż zabiega o względy ukochanej. W jednym z wywiadów zdradził, że ciągle robi żonie niespodzianki. - Miłość nie cierpi nudy - wykrzyczał zadowolony. Prezydent był niedawno gościem Radia ZET. Z Bogdanem Rymanowskim porozmawiał o aktualnej sytuacji politycznej w Polsce i na świecie. Na zakończenie wspomniał także o swojej żonie. Nieoczekiwanie zdradził sekret Kwaśniewskiej.

Redakcja poleca

Aleksander Kwaśniewski rozpływa się nad żoną. „Byłaby dobrym prezydentem”

Jolanta Kwaśniewska to chyba najbardziej doceniana Pierwsza Dama po 1989 roku. Żadna z małżonek przyszłych prezydentów Polski nie zdołała zdobyć podobnej sympatii. Wszystko dzięki prowadzonej przez nią działalności charytatywnej i jej ogromnej klasy.

Duże poparcie wśród Polaków Kwaśniewska mogła przekuć w sukces wyborczy. Kiedy w 2005 roku kadencję kończył jej mąż, wielu liczyło, że w wyborach wystartuje właśnie Jolanta. Tak się jednak nie stało, lecz była Pierwsza Dama ma otrzymywać takie propozycje do dzisiaj.

- Gdyby moja żona była prezydentem, to byłaby całkiem dobrym prezydentem, bo znam ją, wiem, jaką ma energię - komplementował małżonkę Kwaśniewski. Przyznał też, że tworzą z Jolantą zgrany duet. - Stworzyliśmy wspaniałe, partnerskie małżeństwo, które w tym roku będzie obchodziło 44-lecie - rozpływał się nad żoną polityk.

Redakcja poleca

Bogdan Rymanowski zapytał, dlaczego Jolanta Kwaśniewska nigdy nie zdecydowała się wystartować w wyborach prezydenckich. Po latach Aleksander Kwaśniewski ujawnił powody decyzji swojej małżonki. - Moja żona nie jest politykiem i nigdy nie widziała siebie w takiej roli - powiedział.

- Jest świetna w działaniach społecznych, charytatywnych itd. Jej decyzja, by nie ulec naciskom, zachętom wynika z szacunku do polityki. (…) Żona uważa, że powinni się tym zajmować ludzie, którzy są w to zaangażowani, kompetentni - wyjaśnił i chyba pozbawił nadziei tych, którzy liczyli, że Kwaśniewska jeszcze zdecyduje się powalczyć o Pałac Prezydencki.

Polskie gwiazdy, które były w polityce
9 Zobacz galerię
fot. Paweł Wodzyński/EAST NEWS, Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Jacek DomińskiI/REPORTER/EAST NEWS