Obserwuj w Google News

Dziennikarz "Faktów" TVN wziął ślub ze swoim partnerem. Na weselu bawiły się gwiazdy [FOTO]

2 min. czytania
18.05.2022 19:35
Zareaguj Reakcja

Michał Tracz z "Faktów" TVN poślubił swojego partnera. Ślub odbył się w Wiedniu, a wesele wyprawiono w Warszawie. Wśród gości nie zabrakło zaprzyjaźnionych gwiazd. Ceremonię poprowadził Mariusz Szczygieł.

Michał Tracz
fot. Instagram:@traczmichal, Instagram:@damianmaliszewski

13 maja odbył się ślub Michała Tracza. Dziennikarz związany z TVN i TVN24 poślubił swojego partnera w Austrii, gdzie prawo zezwala na małżeństwa par jednopłciowych. Dzień później nowożeńcy wyprawili wesele w Warszawie, podczas którego wyświetlono film z przysięgi złożonej w wiedeńskim urzędzie. Na uroczystości bawiło się blisko sto osób, w tym rodzina i oraz zaprzyjaźnieni z parą dziennikarze, m.in. Katarzyna Kolenda-Zaleska, Marta Kuligowska, Radomir Wit, Piotr Jacoń i Mariusz Szczygieł. 

Redakcja poleca

Michał Tracz z "Faktów" TVN wziął ślub ze swoim partnerem

Dziennikarz Damian Maliszewski, który także gościł na weselu Michała Tracza, ujawnił szczegóły w instagramowym wpisie. 

Panowie w piątek wzięli ślub w Austrii (bo dla Polski PiSowskiej i wyznaniowej są tęczową zarazą), w sobotę zorganizowali przyjęcie weselne dla rodziny, znajomych i przyjaciół w Warszawie. Na sali weselnej wyemitowali film… W Polsce nie mogli zaprosić gości do Urzędu Stanu Cywilnego, bo dla polskich urzędów są nielegalni, przezroczyści, obcy. Musieli więc zapłacić Austrii. Zapłacili za uroczystość, za bilety lotnicze, za nocleg i za wesołe miasteczko, do którego po ślubie, w ślubnych garniturach się wybrali - napisał. 

Wyjaśnił też, w jaki sposób małżonkom udało się zmienić w dowodach nazwiska na dwuczłonowe. 

Znaleźli osobę w polskim urzędzie, która była życzliwa, otwarta i zgodziła się na tę zmianę nazwisk. Bo mogła się nie zgodzić… Gdy na telebimie pojawiły się nowe dowody osobiste, na sali rozległy się brawa i znowu popłynęły gościom łzy - wyznał. 

Zaszczytną rolę mistrza ceremonii pełnił reportażysta Mariusz Szczygieł. On również podzielił się relacją w mediach społecznościowych. 

[...] Panowie młodzi wzięli ślub w Wiedniu. Nie w Paryżu, bo Francuzi rejestrują związki partnerskie, a im zależało na ślubie. To zapewnia parom państwo austriackie. [...] Związek obu chłopaków jest przez nasze państwo nieakceptowalny. Ale przechytrzyli Rzeczpospolitą Polską przynajmniej symbolicznie. Otóż sądownie zmienili swoje nazwiska (na poziomie aktu urodzenia!), dodając sobie na zawsze nazwisko partnera. [...] Zmiana nazwisk była dla gości i dla… rodziców dużym zaskoczeniem. Chyba po tej informacji i pokazaniu na ekranie ich dowodów osobistych zabrzmiały największe brawa. Kilka osób powiedziało mi później, że bardzo się w tym momencie wzruszyły. To tylko symbol, ale pozwala zachować godność - czytamy w poście Mariusza Szczygła. 

Ślub Michała Tracza miał charakter prywatny. Nowożeńcy nie zdecydowali się opublikować zdjęć z uroczystości w mediach społecznościowych. O tym, jak wyglądało wesele zdradzają jedynie fotografie zamieszczone na profilach gości. Widać na nich, że na zewnątrz w ogrodzie ustawiono dekoracje w postaci wielkiego napisu "miłość" oraz tęczy ułożonej z balonów, przy której zaproszeni chętnie robili sobie zdjęcia. 

Dziennikarka TVN24 zrobiła coming out. Opublikowała romantyczne zdjęcie z ukochaną [FOTO]

Te polskie gwiazdy dokonały coming outu
10 Zobacz galerię
fot. Iliya Pitalev/SPUTNIK Russia/East News