Obserwuj w Google News

Holecka przeprowadziła wywiad z Błaszczakiem. Internauci grzmią: „Prawie zapomniała tekstu pod tę ustawkę”

2 min. czytania
16.08.2022 11:27
Zareaguj Reakcja

Danuta Holecka na antenie TVP przeprowadziła już wiele rozmów z politykami. Podczas koncertu piosenki wojskowej państw NATO rozmawiała z ministrem obrony narodowej, Mariuszem Błaszczakiem. Internauci nie pozostawili na jej zachowaniu suchej nitki.

Danuta Holecka Mariusz Błaszczak
fot. screen Twitter WiadomościTVP

Danuta Holecka jest niekwestionowaną gwiazdą TVP i „Wiadomości”. Podczas koncertu miała za zadanie przeprowadzić wywiad z Mariuszem Błaszczakiem. W komentarzach aż wrze. Wypominany jest jej m.in. stronniczy wywiad z Jarosławem Kaczyńskim oraz szerzenie propagandy i niedopuszczanie rozmówcy do słowa.

Zobacz także:  Awantura w „Gościu Wiadomości” TVP. Wygarnął, co myśli o stacji. Zaskakujące zachowanie Holeckiej

Danuta Holecka skrytykowana przez internautów

Prowadząca „Wiadomości” miała zadać Mariuszowi Błaszczakowi kilka pytań. Przy jednym z nich, które jednak nie okazało się pytaniem, zachwalała decyzję rządu odnośnie Wojsk Obrony Terytorialnej. Minister mógł tylko słuchać.

- A nie wydaje się panu, że ta krytyka na temat wojsk Obrony Terytorialnej zdecydowanie ucichła, bo przecież pamiętamy. No może przy święcie, ale przypomnijmy... Było mówione, że przecież to są jakieś prywatne wojska ministra, że to niepotrzebne, że śmieszne, a w tej chwili okazało się, że te wojska się doskonale sprawdzają nawet w czasie pandemii, ale nie tylko i generalnie rzecz biorąc, już nikt złego słowa nie mówi o terytorialsach – ciągnęła Danuta Holecka.

- Niestety w Polsce mamy opozycję antypaństwową […]. Mamy do czynienia z opozycją, która atakuje rząd, atakując jednocześnie Polskę – zaczął odpowiadać Mariusz Błaszczak.

Część materiału krąży już po Twitterze. Również na profilu „Wiadomości” w tych mediach pojawiła się wypowiedź polityka oraz kolejne pytanie Danuty Holeckiej.

- Panie ministrze, troszkę za późno się wzięliście za zakupy i zmarnowaliście parę lat - to jest kolejny krytyczny głos ze strony opozycji. I dlaczego kupujecie sprzęt w Korei, zamiast zamawiać polskie Kraby – dopytywała dziennikarka. Internauci ostro ją podsumowali.

- Funkcjonariuszka Holecka w pytaniu stawia tezę, argumentację i podsumowanie, a urzędnik Błaszczak klepie formułkę z SMS-a, na zasadzie - „Piosenkę pana Korkoracza bardzo chciałbym posłuchać” - czytamy w komentarzach.

- Fantastyczny dowód na to, że w 30 sekund można obficie przedstawić materiał do analizy pt. „Jak nie być dziennikarzem”. Dopełnienie tyrady Pani Danusi ze strony Pana Błaszczaka (bo to nie odpowiedź, a kontynuacja) również wyborne! - podsumował internauta.

Redakcja poleca

- Powie coś pan o terytorialsach? - Ale co miałbym powiedzieć? - To zrobimy inaczej, Danuśka o tym powie, a pan doda coś od siebie - ironizowali inni.

- Prawie zapomniała tekstu pod tę ustawkę - nabijał się kolejny internauta.

Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen