Obserwuj w Google News

Ile zarabia Danuta Holecka? Ujawniono zarobki gwiazdy "Wiadomości" TVP. "Liczne premie i dodatki"

2 min. czytania
20.06.2022 11:21

Ile zarabia Danuta Holecka? Według medialnych doniesień gwiazda "Wiadomości TVP" miała otrzymać kolejną podwyżkę. Wynagrodzenie dziennikarki ma być liczone w dziesiątkach tysięcy złotych miesięcznie, nie biorąc pod uwagę potencjalnych premii. 

Danuta Holecka
fot. screen: YouTube / Piękne Polskie Dziennikarki i Prezenterki TV

Danuta Holecka to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych dziennikarek w Polsce, jednoznacznie kojarzona z Telewizją Polską. Z publiczną stacją związana jest od początku swojej kariery w mediach, konkurs na prezenterkę wygrała w 1993 roku. Niemal od początku pracy prowadziła "Wiadomości", choć na przestrzeni lat mogliśmy oglądać ją także w wielu innych formatach. Na swoim koncie ma takie programy jak "Minęła dwudziesta", "Echa dnia", "Gość Wiadomości" czy Kwadrans polityczny". W ostatnich latach jej kariera nabrała tempa, w 2018 roku została powołana na członka XI kadencji Komisji Etyki TVP S.A., rok później objęła stanowisko szefowej "Wiadomości".

Nie jest tajemnicą, że Holecka uważana jest za jedną z twarzy "dobrej zmiany" Telewizji Polskiej i symbolem prorządowej wymowy publicznej stacji. Wielokrotnie zarzucano jej stronniczość, stawianie propagandy partii rządzącej nad dziennikarką obiektywnością i bycie "pupilkiem" Jacka Kurskiego oraz Prawa i Sprawiedliwości. Nie da się ukryć, że jej pozycja jest silna i wiążą się z nią niemałe zarobki. W 2017 roku "Dziennik Gazeta Prawna" informował, że dziennikarka zarabiała nawet 40 tysięcy złotych miesięcznie. Według najnowszych medialnych doniesień obecnie ma otrzymywać znacznie wyższe wynagrodzenie. Ile zarabia Holecka?

ZOBACZ TAKŻE:  Najbardziej zaskakujące paski TVP [GALERIA]

Redakcja poleca

Ile zarabia Danuta Holecka? Szefowa "Wiadomości" TVP miała dostać podwyżkę

Jak informował portal Pomponik, Danuta Holecka miała otrzymać podwyżkę, w wyniku której może zarabiać obecnie nawet ponad 50 tysięcy złotych miesięcznie, nie licząc dodatkowych bonusów. 

- Zarząd TVP od dawna wzbrania się przed ujawnieniem zarobków swoich pracowników. Można jednak przypuszczać, że Danuta Holecka zarabia najlepiej z całej tamtejszej ekipy, a biorąc pod uwagę kwoty obowiązujące w tej branży, z pewnością nie jest to mniej niż 50 tysięcy złotych. To tylko płaca zasadnicza! Jako kierująca głównym wydaniem "Wiadomości" na pewno otrzymuje liczne premie i dodatki. Ma też osobne wpływy za wystąpienia w innych stacjach i programach. Po zsumowaniu z pewnością jest to pokaźna kwota - czytamy. 

Portal zwrócił także uwagę na działalność męża dziennikarki. Krzysztof Dunin-Holecki ma zarządzać kilkoma strzeżonymi parkingami w Warszawie. Jeśli medialne doniesienia pokrywają się z prawdą, gwiazda TVP nie może narzekać na brak gotówki.