Obserwuj w Google News

Gwiazda TVP została wokalistką. Aleksandra Gołda zostanie gwiazdą muzyki? "Planuję koncerty"

2 min. czytania
29.04.2022 11:52
Zareaguj Reakcja

Aleksandra Gołda, popularna dziennikarka znana z TVP3, odnosi spore sukcesy jako wokalistka i na swoim koncie ma kilkanaście teledysków. Czy postanowi poświęcić telewizyjną karierę dla muzyki?

Aleksandra Gołda
fot. screen: YouTube

TVP stworzyło wiele osobowości telewizyjnych, a w gronie gwiazd publicznej stacji nietrudno odnaleźć przedstawicieli innych zawodów. Aktorzy, muzycy, kabareciarze czy nawet internetowi influencerzy bardzo często otrzymują pracę w klasycznych mediach. Przykłady można mnożyć, w "Pytaniu na śniadanie" możemy oglądać między innymi doskonale znaną z "M jak Miłość" Katarzynę Cichopek. Czasem jednak zdarza się także, że dziennikarze znani z popularnych programów jednocześnie próbują swoich sił w innych dziedzinach, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę.

Doskonałym przykładem jest Aleksandra Gołda, która od kilku lat współpracuje z TVP3, realizując programy społeczne i rozrywkowe. Dziennikarka i prezenterka znana jest jednak nie tylko z telewizyjnej anteny, okazuje się, że z powodzeniem radzi sobie także na rynku muzycznym. Ola odnalazła się z muzyce tanecznej, jej utwory to połączenie popu, dance i disco polo. W sieci opublikowała ponad dziesięć teledysków, zarówno do autorskich utworów, jak i coverów innych artystów.

Axl Rose Kesha Eminem
10 Zobacz galerię
fot. Eamonn and James Clarke/PA Images/EAST NEWS, SIPA PRESS/EAST NEWS, AP/East News
Redakcja poleca

Aleksandra Gołda wokalistką disco polo? Gwiazda TVP próbuje sił w muzyce

- Kończyłam I Stopień Państwowej Szkoły Muzycznej  w specjalności: fortepian. Posiadam duże doświadczenie sceniczne, oraz umiejętność prowadzenia eventów, bankietów czy  imprez okolicznościowych – na scenie jestem wulkanem energii! Piosenki, które tworzę, powstają w domowym studiu. Sama piszę teksty i tworzę aranże. Śpiewam zarówno na estradzie komercyjny repertuar, jak i w kameralnych lokalach klasyczne przeboje - czytamy na stronie internetowej Aleksandry Gołdy.

Na profilu Aleksandry możemy obejrzeć teledyski do takich autorskich utworów jak "Dziś wieczorem", "Lot sztos" czy "Sensualnie", a także cover hitu Krystyny Prońko "Jesteś lekiem na całe zło". Czy Gołda poświęci pracę w mediach na rzecz kariery w branży muzycznej?

- Gram na fortepianie i śpiewam od dziecka, ale uwielbiam też występy przed kamerą i przeprowadzanie wywiadów. Trudno powiedzieć czy bliższa jest mi muzyka, czy dziennikarstwo. Oba zajęcia kocham tak samo. Teraz skupiam się na nowych nagraniach, planuję koncerty, ale z wizji nie zniknę - zapowiedziała w rozmowie z "Super Expressem".

Życzymy powodzenia w obu branżach. Telewizja Polska docenia disco polo, być może więc Ola niedługo pojawi się na dużych scenach.