Zamknij

Awantura w „Gościu Wiadomości” TVP. Wygarnął, co myśli o stacji. Zaskakujące zachowanie Holeckiej

Klaudia Bochenek
19.07.2022 20:31

Widzowie TVP mogli przeżyć niemały szok, widząc, co działo się w „Gościu Wiadomości”. Nie dość, że doszło do ostrej wymiany zdań między Robertem Gontarzem z PiS i Robertem Kropiwnickim z PO, to zauważono dość zaskakujące zachowanie Danuty Holeckiej, która tego dnia była gospodynią. O co cała afera w studiu?

TVP Gość Wiadomości
fot. screen TVP VOD Gość Wiadomości wyd. z dn. 18.07.2022

18 lipca w „Wiadomościach” poruszono temat ataku na operatora TVP. Agresor zwyzywał mężczyznę, opluł, a na koniec krzyknął: „Je*ać Telewizję Polską”. Stacja przez dwa dni „żyła” incydentem – w „Minęła dwudziesta” Krzysztof Ziemiec próbował obwinić za chuligański czyn… Donalda Tuska. Gość, były prezes TVP – Robert Kwiatkowski – dziwił się, że nachalnie próbuje się upubliczniać to wydarzenie, podgrzewać nastroje i co więcej, łączyć je z byłym premierem. W „Gościu Wiadomości” również doszło do spięcia na ten temat.

Zobacz także: Sprawa dla reportera: karczemna awantura w studiu TVP. Jackowi Murańskiemu puściły nerwy

Awantura w studiu TVP z udziałem polityków

Danuta Holecka próbowała pokierować rozmową w ten sposób, aby politycy przyznali rację, że chuligański czyn należy potępić. Robert Kropiwnicki z PO przyznał, że oczywiście sprzeciwia się zachowaniom przemocowym, ale chciałby zauważyć, że materiał TVP był całkowicie nieobiektywny.

- Niestety ten materiał był bardzo stronniczy. Jarosław Kaczyński mówił do mnie „zdradzieckie mordy”, „kanalie”, poseł Lichocka pokazywała środkowy palec. To wszystko było na sali sejmowej i stąd się to wszystko bierze. W waszej telewizji kilkadziesiąt razy Donald Tusk był pokazywany z "celownikiem" na piersi. To była jednoznaczna sytuacja: to jest cel, do którego należy strzelać. To wszystko jest manipulowaniem i podprogowym wzmaganiem agresji – punktował poseł.

Potem Robert Kropiwnicki pytał, czy ktokolwiek z TVP przeprosił za śmierć Pawła Adamowicza i agresji, którą wokół niego „nakręcono”. Niedługo później głos zabrał Robert Gontarz, który o sianie nienawiści obwinił opozycję. Ma jej też za złe m.in. chęć łamania konstytucji.

- Chłopie! Zejdź na ziemię! Poczytaj maile Dworczyka – skwitował Robert Kropiwnicki i mało nie wybuchnął śmiechem. Potem goście zaczęli się przekrzykiwać i żaden z nich nie mógł dojść do głosu. Danuta Holecka nawet nie próbowała interweniować.

Zauważono, że gospodyni „Wiadomości” w dość lekceważący sposób zwracała się do Roberta Kropiwnickiego, a na jej twarzy malowały się różne dziwne miny, które miały jakby umniejszać jego wypowiedziom. Co więcej, posłowi PO niejednokrotnie przerywano. Nie zachowywała się tak, kiedy wypowiadał się Robert Gontarz.

Danuta Holecka chciała też dowiedzieć się, dlaczego tak właściwie materiał na temat agresji na operatora TVP jest stronniczy. Chciała udowodnić, że poseł podważa to nagranie, a ten musiał jeszcze raz tłumaczyć, o co dokładnie mu chodziło. Szefowa „Wiadomości” uśmiechnęła się jedynie i przyznała, że chciała się upewnić w jego wypowiedzi, ponieważ było to „niejasne”.

loader
Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen