Obserwuj w Google News

Była gwiazdą TVP, dziś żyje na uboczu ze skromnej emerytury. Co słychać u Edyty Wojtczak?

2 min. czytania
01.07.2022 22:48
Zareaguj Reakcja

Edyta Wojtczak była kiedyś uwielbianą spikerką telewizyjną. Po zakończeniu kariery zniknęła z mediów i niechętnie udzielała wywiadów. Dzisiaj 86-latka żyje bardzo skromnie. Emerytura legendy TVP niestety nie pozwala na luksusy. 

Edyta Wojtczak
fot. VIPHOTO/East News

Edyta Wojtczak była gwiazdą Telewizji Polskiej, lubianą spikerką i niezapomnianą konferansjerką na festiwalach opolskich. Razem z Ireną Dziedzic, Krystyną Loską, Bogumiłą Wander i Grażyną Walter należała do ikon telewizji Polskiej. Zawsze świetnie przygotowana i elegancka ujmowała klasą oraz skromnością. Widzowie chętnie oglądali prowadzony przez nią program "Wielokropek" oraz widowisko "Dobry wieczór, tu Łódź", a także Studio 2 i wydania koncertów życzeń, gdzie tworzyła duet z Janem Suzinem. Nic dziwnego, że to właśnie ją w 1992 roku nagrodzono statuetka Superwiktora.

Bogumiła Wander jest w złym stanie. Nie poznaje już męża

Redakcja poleca

Edyta Wojtczak była gwiazdą TVP, dziś żyje ze skromnej emerytury

Po odejściu z TVP Edyta Wojtczak współtworzyła poranne pasmo w nowo powstałej stacji TVN. Prowadziła tam m.in. program "Między kuchnią a salonem". W 2013 roku otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju telewizji publicznej. 

Po zakończeniu kariery legendarna spikerka przestała udzielać się mediach. W przeciwieństwie do swoich koleżanek rzadko pokazywała się na salonach, niechętnie też udzielała wywiadów. Dzisiaj ma 86 lat i wiedzie skromne życie w małym mieszkaniu w centrum Warszawy otoczona ukochanymi kotami. 

Marzyłam o domu, rodzinie, dzieciach, ale na marzeniach się skończyło. Widocznie tak miało być - powiedziała przed laty w "Przyjaciółce".

Mąż Edyty Wojtczak wyjechał w latach 80. do Stanów i przestał utrzymywać z nią kontakt. Prezenterka bardzo to przeżyła. Później nie związała się z nikim na stałe, nie doczekała się też dzieci. 

Finansowo życie też jej nie rozpieszcza. Obecnie Edyta Wojtczak otrzymuje emeryturę w wysokości ok. 2,4 tysiąca złotych - wylicza "Super Express". To niewiele jak na taką gwiazdę, ale 86-latka nie narzeka na swój los. Jak mówiła w 2017 roku, docenia to, co ma, bo inni emeryci muszą przeżyć za o wiele mniej. 

Pani Edyta nie jest jedyną legendą w takiej sytuacji. Krystyna Loska, choć była na świeczniku przez kilka dekad, dzisiaj również nie może pozwolić sobie na gwiazdorskie życie. 

Krystyna Loska ma głodową emeryturę. Legenda telewizji zdradziła, ile dostaje z ZUS-u

EN_00949884_0100
fot. Zenon Zyburtowicz/East News
EN_00965467_0033
fot. VIPHOTO/East News
EN_01079323_0005
fot. Bartosz KRUPA/East News
EN_01162991_0023
fot. Tomasz Urbanek/East News